Drugi dan ovogodišnjeg RockLive-a u koprivničkom je Kampusu okupio brojnu publiku. U istom tonu nastavlja se večeras, organizatori javljaju kako se koncerti za sad ne otkazuju, unatoč najavljenim vremenskim neprilikama. Kiša nema šanse protiv okupljenog rokerskog puka.
Jučerašnji su koncertni program RokLajva otvorili Smrdljivi Martini, mladi zagrebački punk rockeri koji pokazuju kako pank nije mrtav ni u generaciji Z. Baš kao i mnoštvo mladih bendova na ovom festivalu, Smrdljivi Martini nastupali su na natjecanju školskih bendova Superval, za što valja zahvaliti profesorici Ani Bajo koja je pokrenula natjecanje, čime je pomogla stvaranju nekolicine mladih bendova, motivirajući ih da nastupaju i stvorivši ovakav prostor za izražavanje.
U reggae ritmu svi su okupljeni zaplesali uz zagrebački bend One Dread, reakciju publike na njihov nastup opisuje upravo naziv njihovog albuma – Rewind, Play, Repeat. Preko Ki Klopa, alt pop benda koji svoje stvaralaštvo predstavlja kao “otopljeni disko”, Kampus je dočekao i drugi oblik “arta” – nastupio je duo Nipplepeople. Upravo je njihov koncert bio dokaz kako RockLive publika ne voli samo rock, punk ili (t)rep već odlično prolazi i elektronska glazba – ionako savršena atmosfera dosegnula je vrhunac prilikom izvedbe Frke.
Što u glazbi znači šesta brzina jučer su pokazali Gustafi, legendarni Istrijani u nastup su ušli žestoko, izveli su Črnu zvizdu i Katarinu, nakon čega je počela prava štala. Nisan stija mala, Sanjati ćemo žuto, Kadi su ta vrata – samo su neki od hitova predstavnika istarske republike, koje je publika pjevala u isti glas. Što Gustafi uistinu misle pokazao je frontmen Edi Maružin izvedbom numere Bella Ciao.
U istom ideološkom smjeru, no s najviše “arta” od svih izvođača nastavili su Darko Rundek & Ekipa. Publiku je posebno razveselila izvedba numera iz opusa Haustora, dok je Ay Carmela zaokružila drugu večer RockLive-a s jednom univerzalnom porukom – no pasaran. Za kraj druge večeri nastupio je Bad Copy, beogradski rap trio redao je hitove Esi mi dobar, Vodio sam devojku na soju, Prestajem da pijem. Ajs Nigrutin i družina samo su još jednom dokazali kako se radi o jednim od najžešćih repera na ovim prostorima.
Ne mogu nam bombe ništa
Ni oluja niti kiša
Gdje se ova pjesma čuje
Ay Carmela
Ay Carmela
Tamo srce pobjeđuje
Ay Carmela
Ay Carmela (Darko Rundek, Ay Carmela, U širokom svijetu, 2000).
Foto: Irma Horvat, Instagram: https://www.instagram.com/horvat_irma/.














Komentari su zatvoreni.