Radnik “natrpao” Podravinu

Nogometaši Radnika Križevci pobijedili su u subotu poslijepodne ludbrešku Podravinu 6:2 (5:0) u 24. kolu 3. NL Sjever i zadržali su prednost od jednog boda na vrhu ljestvice u odnosu na Polet iz Svetog Martina na Muri uoči tri završna natjecateljska kola. Zanimljivo je što su sve pogotke na utakmici postigli križevački nogometaši, jer su svoju mrežu zatresli Mačković i Ferenčak. Križevčani su poveli preko Leona Lacića-Klarića u 11. minuti, na 2:0 povisio je Brazilac Gabriel dos Anjos u 20., a na 3:0 Ukrajinac Kyrylo Senko u 26. Za 4:0 pobrinuo se leteći Zagorec Goran Dlesk u 34., a poluvrijeme je okrunio kapetan Hrvoje Mladen pogotkom za 5:0 u 43. minuti. U 72. autogol Mihaela Mačkovića, zatim još jedan pogodak Dleska za 6:1 i u 87. minuti autogol Ferenčaka.

Radnik u sljedećem kolu gostuje u Virju kod Podravca, a u srijedu, 17. svibnja, u 17 sati odigrat će na Gradskom stadionu uzvratnu utakmicu polufinala županijskog kupa s Koprivnicom. U prvom susretu naši su stekli prednost 2:1.