Dinamo uveličao 110. rođendan NK Radnik Križevci

U povodu proslave 110 godina NK Radnik Križevci, slavljenik je odigrao, na domaćem terenu, prijateljsku nogometnu utakmicu sa GNK Dinamo. Na punom križevačkom stadionu, publika je uživala u igri, a niti rezultat od 7:0 za goste, nije nikoga puno rastužio.

GNK Dinamo je pauzu zbog obaveza reprezentacija iskoristio za posjet križevačkim sportskim prijateljima. Na tri uvodna pogotka Izeta Hajrovića (4., 34.,40.) niz su nastavili Dominik Rešetar (65.), Robert Mišković (75.), Luka Radić (81.) dok je Rešetar svojim drugim golom u 88. minuti zaključio priču u Križevcima.

Uoči početka dvoboja kapetan Dinama Danijel Zagorac razmjenio je poklone s domaćinom te križevačkim gradonačelnikom Mariom Rajnom, dok je glavni trener Nenad Bjelica darivao prigodnim dresom Draženka Kovačića, bivšeg uglednog suca koji je dolazak Dinama iskoristio za simbolični oproštaj od aktivne karijere koja je trajala punih 17 godina.

Domaćini su također darivali našeg trenera Bjelicu poželjevši puno uspjeha njegovoj momčadi u nastavku sezone. Na tribinama se skupilo mnoštvo Dinamovih navijača što ne treba posebno objašnjavati obzirom da je riječ o kraju koji diše plavo. Mnogi od njih najavili su dolazak na utakmicu Lige prvaka koju će Dinamo otvoriti s talijanskom Atalantom na stadionu Maksimir 18. rujna.

Prelijepo druženje završilo je podjelom suvenira, autograma i fotografiranjem s najmlađim navijačima koji su otišli svojim kućama puni dojmova nakon susreta sa svojim sportskim junacima.

KRIŽEVCI Gradski stadion. Gledatelja: 1200. Sudac: Draženko Kovačić (Križevci – od 17. minute Ivana Martinčić (Koprivnica). Pomoćni: Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Iveljić (Kamešnica, a od 46. Maja Petravić (Zagreb). 4. sudac: Antonio Sirovec (Križevci). Delegat: Stevo Brujić (Križevci)

STRIJELCI: 0:1 – Hajrović (4) 0:2 – Hajrović (33) 0:3 – Hajrović (38) 0:4 – Rešetar (69) 0:5 – Mišković (79) 0:6 – Radić (81) 0:7 – Rešetar (88)

RADNIK KRIŽEVCI: Sokač, Kraljić, Pavlic, Maras, Srbljinović, Ovčar, Mladen, Babić, Stubičan, Mačković, Tihelka (još su igrali: Vrbančić, Kranjčević, Jandrašec, Bastašić, Babok, Radonjić, Šostarić, Seok, Ferenčak, Rumenjak, Višak)
TRENER: Marijan Glavica

GNK DINAMO: Zagorac, Tolić, Pinto, Hajrović, Andrić, Šitum, Šipoš, Theophile, Perić, Dilaver, Gogić (još su igrali: Jurić, Olmo, Radić, Čuić, Rešetar, Šutalo, Humeljak, Ouro, Jelenić, Mišković, Kim)
TRENER: Nenad Bjelica

Izvor fotografija: prigorski.hr