U streljačkom klubu pravi je tek svaki četvrti metak

150831-IMG_2002_streljacki_savez_zupan_2015Župan Darko Koren, dožupan Ivan Pal i predsjednik Županijske zajednice sportova Stanislav Lovković održali su prijem za predstavnike Streljačkog sportskog kluba “Podravka”, Streljačkog kluba “Križevci-1252″ i Streljačkog saveza Koprivničko- križevačke županije, a u povodu njihovih pojedinačnih i ekipnih uspjeha na proteklim natjecanjima.

Najbolji kod župana

Mladi natjecatelji upoznali su ih sa ostvarenim rezultatima, ali i uvjetima u kojima treniraju pri čemu dominira problem nedostatka novca. Naime, za razliku od nekih klubova u Zagrebu koji imaju godišnji proračun od gotovo milijun kuna, naši natjecatelji prisiljeni su ispucavati doslovce tek svaki čevrti metak kako bi uštedjeli. Prije toga “okinu” tri prazne čahure kao da su prave, vježbajući koncentraciju i pozu kao da se radi o normalnoj municiji. Dodajmo kako je cijena jednog metka za malokalibarsku pušku jednu kunu, a za jedan ciklus treninga prije natjecanja utroše ih oko 5.000.

– Streljački sport u našoj županiji drži razinu jer se sa svakog natjecanja vraćamo s medaljama, no s obzirom na njegovu cijenu, taj uspjeh treba zahvaliti roditeljima natjecatelja koji ih financijski prate – rekao je Zvonko Jagušić, predsjednik Streljaškog saveza Koprivničko-križevačke županije.

Da bi sredstava trebalo biti više kako bi i uspjesi bili još bolji složio se i Renato Kovačić, trener “Podravke”.
– Klubovi i natjecatelji iz naše županije drže sedam državnih rekorda. Može li bolje? Može, ali s druge strane, što reći kad imate Ivanu Babić koja je u ležećem stavu tri puta rušila državni rekord, a onda vam netko iz Uprave iz Zagreba na europsko natjecanje u toj disciplini pošalje nekog drugog. Čudna politika – rekao je te sa žaljenjem konstatirao kako je sportsko streljaštvo izbačeno s popisa olimpijskih sportova u programu školskog sporta.

Župan Koren čestitao je natjecateljima na zapaženim uspjesima, zahvalio što na taj način promoviraju cijelu Koprivničko-križevačku županiju te ih prigodno darivao.

Prijemu su iz Streljačkog kluba “Podravka” nazočili Ivana Babić, Lorena Lončarić, Lara Jagić Domović i predsjednik kluba Mario Kos, a iz kluba “Križevci-1252“ Domagoj Krulić, Matija Jagušić i Kristijan Pečarić.(GP)

Rezultati u posljednja četiri mjeseca 2014. godine.

Streljački klub “Podravka”

1. Deveto mjesto pojedinačno na Europskom prvenstvu ; Ivana Babić ; ISSF malokalibarska puška 3×20 trostav
2. Šesto mjesto ekipno sa reprezentacijom Hrvatske na Europskom prvenstvu hrvatske ; Ivana Babić; ISSF malokalibarska puška 3×20 trostav
3. Treće mjesto pojedinačno Grand Prix Novi Sad ; Ivana Babić ; ISSF mlokalibarska puška ležeći 60 ; postavljen novi državni rekord
4. Prvenstvo hrvatske-juniorke-pojedinačno treće mjesto ; Ivana Babić ; ISSF malokalibarska puška 3×20 trostav ; Izjednačen državni rekord
5. Prvenstvo hrvatske-juniorke-ekipno drugo mjesto ; Ivana Babić, Lorena Lončarić, Lara Jagić-Domović ; ISSF malokalibarska puška 3×20 trostav
6. Prvenstvo Hrvatske-juniorke-pojedinačno prvo mjesto ; Ivana Babić ; ISSF malokalibarska puška ležeći 60 ; novi državni rekord
7. Prvenstvo hrvatske-juniorke-ekipno drugo mjesto ; Ivana Babić, Lorena Lončarić, Lara Jagić-Domović ; ISSF malokalibarska puška ležeći 60 ; novi ekipni državni rekord
8. Prvenstvo hrvatske-seniorke -ekipno drugo mjesto ; Ivana Babić, Lorena Lončarić, Lara Jagić-Domović ; ISSF malokalibarska puška 3×20 trostav
9. Prvenstvo Hrvatske-seniorke-pojedinačno treće mjesto ; Ivana Babić ; ISSF malokalibarska puška ležeći 60
10. Prvenstvo hrvatske-seniorke-ekipno drugo mjesto ; Ivana Babić, Lorena Lončarić, Lara Jagić-Domović ; ISSF malokalibarska puška ležeći 60

Streljački klub “Križevci 1252″

1. Ekipno 3.mjesto na prvenstvu Hrvatske za seniore , serijska malokalibarska puška , trostav 3×20;
2. Ekipno 1.mjesto na prvenstvu Hrvatske za juniore, serijska malokalibarska puška, 40 hitaca ležeći;
3. Ekipno 2.mjesto na prvenstvu Hrvatske za juniore, serijska malokalibarska puška, trostav 3×20;
4. Pojedinačno 1.mjesto Domagoja Krulića na prvenstvu Hrvatske za juniore, serijska malokalibarska puška, 40 hitaca ležeći; Na istom natjecanju Domagoj je postavio dva juniorska državna rekorda.
5. Pojedinačno 2.mjesto Domagoja Krulića na prvenstvu Hrvatske za juniore, serijska malokalibarska puška, trostav 3×20;

Vezano

Komentari su zatvoreni.