Nordijske hodačice opet na postolju

Sjajne rezultate ostvarile su križevačke nordijske hodačice jučer u Đurđenovcu na utrkama koje se boduju za prvenstvo Hrvatske. Melita Brunović-Čondić osvojila je prvo mjesto na dionici od 5 km, dok je Tamara Pap osvojila drugo mjesto na duljoj dionici u utrci na 10 km. obje su i prve u kategorijama veteranki od 40-49 godina. U utrci na 5 km Vesna Sokač je bila 9. (2. u kategoriji veteranki 60-69) i Sandra Kantar 17. (8. kod veteranki 50-59).

Ove hodačke utrke dio su 10. Đurđenovačkog malog maratona, natjecanja koje je osamdesetih godina prošlog stoljeća okupljalo vrhunske trkače, uglavnom iz Hrvatske, Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore, ali i Mađarske. Ova utrka bila je vrlo popularna u tadašnjoj državi i znak za početak polumaratonske utrke redovito su davale popularne osobe iz svijeta sporta (Matija Ljubek, Slobodanka Čolović, Milka Babović, itd.), a zanimljivo je napomenuti da su utrku istrčale mnoge trkačke legende među kojima su i sudionici olimpijskih igara, svjetskih i europskih prvenstava u atletici, te drugih prestižnih utrka. Općina Đurđenovac je, uz podršku brojnih udruga, klubova i društava, prije dvije godine oživjela kultnu utrku, nastavila nekadašnju tradiciju i u nju uključila nordijske hodače. Križevačke Poštapalice, članice Škole trčanja i nordijskog hodanja AK Križevci, pod trenerskom palicom Snježane Mergon i ovaj su put izvrsnim rezultatima najbolje predstavile svoj grad i klub.