[FOTO] “Ubio” ih je pogodak u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena

Radnik Križevci-Kustošija 1:2 (0:1). Ne volimo kišu, napose kada pada tijekom utakmice na Gradskom stadionu, zbog puno razloga. Travnjak, manje publike itd. Križevčani su u subotu izgubili od Kustošije, a doslovno ih je “ubio” pogodak Šrolera iz slobodnog udarca s dvadesetak metara u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Slobodni udarac je, u najmanju ruku bio dvojben, ali što je-tu je. VAR tehnologija se ne rabi na ovoj natjecateljskoj razini, premda, doista, više ne znamo što je ruka, a što nije prema prosudbi suca. Malo je, malo nije, a onda se, kao i obično, vuku “repovi”. Da nije pao gol, nikome ništa, ali je pao u najgorem mogućem trenutku za križevačku momčad. Iz te “depresije” se nisu izvukli u predahu, a onda ih je već u 48. minuti dotukao Guja.

Kustošija je predobro posložena momčad da ispusti prednost od dva pogotka. Nadu je, doduše, podgrijao daroviti Žakić u prvoj od pet minuta nadoknade, ali za možebitno izjednačenje nije bilo vremena. Domaći navijači bili su srditi na suce koje su “počastili svakodnevnim rječnikom”, ali su zapljeskali, unatoč porazu, svojim Kraljevima sjevera. Pobjedi gostiju nema zamjerke, bili su konkretniji i usredotočeniji. No, naposljetku ostaje vječno pitanje na koje uvijek dobivamo različite odgovore, što je ruka, a što nije ruka u nogometu. Nakon 18. kola SuperSport 2. lige, u vodstvu je Opatija s 39 bodova ispred Radnika Križevci s 36, Karlovca 1919 s 33, Mladosti Ždralovi i Jadrana Luke Ploče s 32, Marsonije 31 i Kustošije s 30 bodova. Među tom sedmoricom veličanstvenih krije se novi prvak, a do kraja prvenstva ima još puno, puno kola. Križevčani u sljedećem kolu gostuju u Belišću.