[FOTO] Poticajna pobjeda Križevčana

Kraljevi sjevera izborili su iznimno poticajnu pobjedu u 16. kolu SuperSport 2. nogometne lige. Križevčani su nadjačali stare znance iz Bjelovara 2:1 (0:1) velikim preokretom u završnih četvrt sata utakmice. Bjelovarčani su dotad imali bodove u džepu, ali su im „ispali“ zahvaljujući puno boljoj igri domaćina u drugom dijelu, za razliku od prvog koje je bilo za zaborav. Ne treba previše „secirati“ igru Radnika Križevci u prvom poluvremenu. Puno je novih igrača i trebat će neko vrijeme da se usklade i uigraju. No, jedno je sigurno, momčad ima ono nešto, ono što imaju samo velike momčadi, nema predaje niti kada na travnjaku izvedba ne izgleda lijepo.

Zamjene igrača je ponovno pogodio trener Vodanović, Myshenko, Allyson, Mačković kreirali su završnicu iz snova. Mačković je nadskočio čuvare nakon odlično izvedenog Gogićevog udarca iz kuta, a dojmljiva je bila završna akcija Allysona i Mishenka u 89. minuti i pogodak Ukrajinca koji je nedavno pristupio križevačkom klubu. Posebno valja izdvojiti vratara Miroslava Koprića. Nekoliko odličnih intervencija u razdoblju kada su gosti mogli zapečatiti utakmicu. Radnik Križevci je i dalje vodeći s 33 boda, koliko ima i drugoplasirana Opatija. Križevčani u sljedećem kolu gostuju u Poreču kod Jadrana koji je na začelju ljestvice. U prvom dijelu prvenstva savladali su Porečane 5:0. Svaka je utakmica priča za sebe, svaka će utakmica biti zahtjevna, bez obzira na položaj na ljestvici. Toga su Križevčani itekako svjesni. Korak po korak, pa dokle ide, a ide im, doista, jako dobro. Osjetili su to i u sportskoj javnosti. U subotu 500 gledatelja, među njima i dosta susjeda, Ognjen Vukojević, nekadašnji vrsni reprezentativac i Ivan Bedi, bivši nogometaš i trener koji je svojedobno igrao i u križevačkom Čeliku. Kraljevi sjevera, kako to gordo zvuči.