[FOTO] Kraljevi sjevera izgubili u sudačkoj nadoknadi, presudio im Ukrajinac Ivan Matiazh

Nogometaši Radnika Križevci jesenski su prvaci SuperSport 2. NL, premda su danas na Gradskom stadionu poraženi od Karlovca 1919 0:1 pogotkom Ukrajinca Matiazha u drugoj minuti sudačke nadoknade. Naravno da ostaje žal što odlična polusezona nije završena pobjedom, ali našim se nogometašima valja pokloniti za postignuća, trud i zalaganje, jer, iskreno, mnogi su im predviđali grčevitu borbu za ostanak u ligi, a oni prezimljuju na vodećoj poziciji. Obrambeni blok Pamićevih Karlovčana odlično je funkcionirao, otupio je većinu mogućnosti Križevčana da opasnije zaprijete njihovom golu, a kada je bio savladan i njihov vratar Šteko, ukazao se u 36. minuti Međimorec i izbacio loptu s gol crte. Gosti su, doduše, u završnici utakmice, prije pogotka, imali dvije iznimne prigode, a odlične udarce Viduke fenomenalno je obranio iskusni vratar Miroslav Koprić koji će uskoro navršiti 39. godina. Hladno vrijeme, jak sjevernjak i povremeni pršić utjecao je na nešto “skromniju” posjetu, ali je i 400 gledatelja velika brojka za SuperSport 2. NL u kojoj su Križevčani, s razlogom, najgledanija momčad. Osvojili su srca navijača i vjerujemo da će i u drugom dijelu sezone biti pravi Kraljevi sjevera.

Uoči utakmice, Marku Stubičanu uručen je prigodni uokvireni dres s brojkom 300, za toliko odigranih utakmica u dresu Radnika Križevci, jedinog kluba u kojem je igrao i igra, kao i kapetan Hrvoje Mladen. Dres mu je uručio legendarni križevački nogometaš Tomica Kadović.