Mateo i Ivo dvostruki strijelci u pobjedi Radnika

Križevci nad Marsonijom 4:1 (2:0) “Blitzkrieg” Križevčana u četvrt sata. Oba su gola, naime, pala u početnom razdoblju utakmice, a oba je postigao izvrsnim udarcima Mateo Dunić nakon uigrane i brze akcije domaćina. U 38. minuti Koprićevu vratnicu pogodio je prvi topnik SuperSport 2. NL Selmir Mahmutović. Brođani su u drugom dijelu zaigrali na sve ili ništa, Mahmutović je u 60. minuti bio oči u oči s našim čuvarom mreže MIroslavom Koprićem. Iskusni broj 1 fenomenalno je obranio udarac bosanskohercegovačkog napadača.

Trener Mario Vodanović planski je mijenjao dvostrukog strijelca Dunića s Gosparom Ivom Vukićem, a morao je zbog ozljede zamijeniti i ponovno odličnog Sandija Kovača. Ivo Vukić je u 65. minuti pravom minijaturom u šesnaestercu gostiju izbacio cijelu obranu gostiju i nadmudrio nemoćnog vratara Domovića za 3:0. Brođani su pet minuta kasnije smanjili zaostatak na 3:1. Većinu posla obavio je Mahmutović, nesebično dodao Erminu Huseinbašiću kojem nije bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu. U prvoj od četiri minute sudačke nadoknade, ponovno je zabljesnuo Vukić i dovršio još jednu uspješnu križevačku nogometnu priču. Više od 400 gledatelja na Gradskom stadionu, unatoč neugodnom vremenu. Nebo se, srećom, otvorilo tek po završetku utakmice. Opet se orila Košulja plava za križevačke plave. Radnik Križevci u sljedeća dva kola igra u gostima, prvo kod Hrvatskog dragovoljca, a zatim kod Dugog Sela. U srijedu, 27. rujna, u 15:30 u šesnaestini završnice SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa dočekuje momčad Šibenika. Prognostičari najavljuju lijepo vrijeme koje, uz izvedbu Radnika, jamči prvorazredni nogometni užitak.

Radnik: Koprić, Orlović, Kovač (Lesjak), Turčin (L. Tihelka), H. Mladen (K. Srbljinović), M. Mladen, M. Srbljinović (Katalenac), Grdenić, Šabijan, Dunić (Vukić), Gogić. Trener: Mario Vodanović. Rezultati 6. kola: Grobničan-Bjelovar 3:3, Trnje-Belišće 0:3, Krk-Jadran Poreč 1:0, Dugo Selo-Hrvatski dragovoljac 4:0, Hrvace-Karlovac 1919 0:1, Jadran Luka Ploče-Kustošija 3:1, Mladost (Ž)-Opatija 3:1. U vodstvu je Jadran Luka Ploče s s 14 bodova ispred Radnika Križevci s 13.