Županijsko Antikorupcijsko povjerenstvo nagradilo najbolje radove na kreativnom natječaju „Moja županija bez korupcije“

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana borbe protiv korupcije u ponedjeljak  9. prosinca u koprivničkom Domu mladih održana je svečana dodjela nagrada i zahvalnica za sudjelovanje na kreativnom natječaju „Moja županija bez korupcije“ koju petu godinu za redom organizira Antikorupcijsko povjerenstvo Koprivničko-križevačke županije. Na svečanom uručenju nagrada predstavljeni su likovni, literarni i video radovi nagrađenih učenika, a ove je godine na natječaj pristiglo ukupno 88 radova iz 19 osnovnih škola, jedne srednje škole i Učeničkog doma u Križevcima.

O ulozi osobne odgovornosti u stvaranju društva s nultom tolerancijom na korupciju prisutne je u prigodnom govoru podsjetio župan Darko Koren čestitavši Antikorupcijskom povjerenstvu na projektu koji su pokrenuli prvi u Hrvatskoj te svim sudionicima na natječaju, posebno onim najmlađima koji su svojim kreativnim radovima od najranijih dana krenuli razvijati svijest te podsjetili javnost o važnosti osobne uloge u sprječavanju društvenih anomalija.     

Okupljenima su se čestitkama i riječima zahvale obratili i zamjenica gradonačelnika Koprivnice Melita Samoborec, ravnatelj Knjižnice i čitaonice “Fran Galović” Karlo Galinec koja je bila partner u projektu  te predsjednica županijskog Antikorupcijskog povjerenstva Jadranka Lakuš.

Svečanosti su prisustvovali i zamjenik župana Ratimir Ljubić, predsjednik Županijske skupštine Željko Pintar, koji je ujedno i član Povjerenstva, pročelnica Upravnog odjela za poslove Županijske skupštine i pravne poslove Marina Horvat, predsjednica uprave Komunalca Nataša Tetec i član uprave Goran Međurečan, ravnatelji škola koje su sudjelovale na natječaju, članovi Povjerenstva  te brojna djeca i roditelji.

Album nagrađenih radova možete pogledati na poveznici ovdje.

Dobitnici nagrada na natječaju „Moja županija bez korupcije“

Za likovni rad (od 1. do 4. razreda):

  1. nagrada: Nora Zember Kukec, OŠ “A. N. Gostovinski” Koprivnica
    Mentorica: Senka Pintarić
    Naziv rada: Dobro je biti crna ovca
  2. nagrada: Pavao Bunić, Mia Sinković, Greta Lonjak, OŠ “A. N. Gostovinski” Koprivnica
    Mentorica: Đurđica Pošta
    Naziv rada: Družba Pere Kvržice
  3. nagrada: Tamara Manojlović, OŠ “Vladimir Nazor” Križevci
    Mentorica: Marija Prodan
    Naziv rada: Svi smo mi dio slagalice

Za literarni ili video rad (od 1. do 4. razreda):

  1. nagrada: Vito Fajdić, Ivano Grgić, OŠ “A. N. Gostovinski” Koprivnica
    Mentorica: Senka Pintarić
    Naziv rada: Znamo tko nam treba! (video rad)
  2. nagrada: Mirjam Dolenec, OŠ “A. N. Gostovinski” Koprivnica
    Mentorica: Đurđica Pošta
    Naziv rada: I med mačkama korupcije ima
  3. nagrada: Domagoj Novoselnik, OŠ “A. N. Gostovinski” – PŠ Reka
    Mentorica: Ivana Zrinjski
    Naziv rada: Pokušao sam podmititi učiteljicu – nije mi uspjelo

Za likovni rad (od 5. do 8. razreda):

  1. nagrada: Izabela Štefković, OŠ “Grigor Vitez” Sv. Ivan Žabno
    Mentorica: Ivančica Sudinec
    Naziv rada: Proširimo vidokruge
  2. nagrada: Esther Vezjak-Dolenec, OŠ “Braća Radić” Koprivnica
    Mentorica: Sanja Pakasin
  3. nagrada: Ana Senko, OŠ Sveti Petar Orehovec
    Mentorica: Tijana Mamić
    Naziv rada: Šuma

Za literarni ili video rad (od 5. do 8. razreda):

  1. nagrada: Rea Bebek, OŠ “Braća Radić” Koprivnica
    Mentor: Slađan Mustač
    Naziv rada: Ne korupciji!
  2. nagrada: Evelina Bukovčan, OŠ Andrije Palmovića Rasinja
    Mentorica: Marina Kovaček
    Naziv rada: Korupcijski haiku
  3. nagrada: Anamarija Živko, OŠ Sokolovac
    Mentorica: Biljana Novosel Gvozden
    Naziv rada: Naivnost nije kreativnost

Za najbolju kreativnu suradnju – likovni/literarni/video rad (suradnja učenika od 1. do 8. razreda-najviše 5 autora):

  1. nagrada: Ena i Zana Čičin-Mašansker, OŠ “Braća Radić” Koprivnica
    Mentorica: Vesna Mlinarić
    Naziv rada: Odluka prava poštenog lava

Za likovni rad (srednja škola):

  1. nagrada: Ivana Dukarić, Srednja škola Koprivnica
    Mentorica: Sanja Rabadžija
    Naziv rada: Tiha korupcija
  2. nagrada: Marija Palić, Učenički dom Križevci, Srednja gospodarska škola Križevci
    Mentorica: Tamara Vrhovec
    Naziv rada: Stop korupciji
  3. nagrada: Gabriela Lončar, Srednja škola Koprivnica
    Mentorica: Sanja Rabadžija
    Naziv rada: Mito i korupcija

Za literarni ili video rad (srednja škola):

  1. nagrada: Filip VodopijaMatija PintarićTimon Fabijanec, Srednja škola Koprivnica
    Mentorica: Sanja Rabadžija
    Naziv rada: Reci ne korupciji! (video rad)

 

Možda vam se svidi

Komentiraj

Tvoja e-mail adresa neće se nigdje vidjeti javno