Radnikovci u produžetku do pobjede protiv KK ‘Petar Zrinski’

Susret 12. kola A2 lige Sjever između Radnika i Petra Zrinskog donio nam je pravu rezultatsku neizvjesnost te je utakmica odlučena tek u dodatnih 5 minuta.  Na sreću domaće publike Radnik je uspio pobijediti rezultatom 93:90.

Cijela se utakmica igrala koš na koš i tokom cijelog susreta ni jedna ekipa nije uspjela napraviti značajniju prednost kojom bi prelomila utakmicu u svoju korist.  Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 35:35 i tu se već dalo naslutiti da će se utakmica rješavati ‘jednom loptom’. U zadnjih 35 sekundi Zrinski je imao prednost 76:70. Radnikovci se nisu predali te su tricom Ivana Tomasa i slobodnim bacanjima kapetana Glamuzine i Tomasa uspjeli izboriti produžetke. Regularni dio je završio rezultatom 77:77. U produžetku Tomas ima mirnu ruku s linije slobodnih bacanja i održava prednost Radnika, nedostižnu za Petar Zrinski.

Kod domaćina najraspoloženiji su bili Tomas sa 43, Nervo sa 17 i Glamuzina sa 12 poena, a kod gostiju Tomić sa 32, Čusek sa 24 i Matoić sa 15 poena.

Sljedeće kolo Radnik je na gostovanju Bjelovaru, a utakmica je na rasporedu u nedjelju u 16:00 h.

KK „RADNIK“ – KK „PETAR ZRINSKI“ 93:90 (22:18; 13:17; 22:20; 20:22; 16:13)

Dvorana OŠ Ljudevit Modec u Križevcima, gledatelja 80

PRVI SUDAC: Dražen Štrok

SUDAC: Danijel Papp

SUDAC: Marin Sabol

OPUNOMOĆENIK: Mario Papec

KK „RADNIK“: Kranjčić I. 0, Jukić M. 6, Pavković K. -, Glamuzina M. (cap) 12 (3×3), Svoboda N. 0, Kulko T. 0, Tomas I. 43 (4×3), Martinčić I. 8, Nervo D. 17 (5×3), Hekić D. 7, Vragović M. 0, Maksić D. 0;

Trener: Ante Tomas

KK „PETAR ZRINSKI“: Mikac V. -, Matoić T. 15 (1×3), Drvenkar M. 1, Jaklinović M. -, Popović J. 0, Čusek I. 24 (1×3), Topalović N. 9 (2×3), Žeger D. 0, Tomić F. (cap) 32 (1×3), Horvat L. 7 (1×3), Prstec T. 2,Božić D. -;

Trener: Matej Bolčić