KTC potvrdio premijerligaški status

U Križevcima su pobijedili 36:25, a večeras u Buzetu 29:26 (12:9). KTC je potvrdio premijerligaški status i svojim poklonicima priuštio opetovano uživanje u utakmicama u elitnom razredu hrvatskog rukometa. Večerašnja utakmica bila je ponešto uzbudljivija u prvom poluvremenu u kojem su Buzećani od 3:4 uspjeli povesti u 18. minuti 7:4, a Križevčani su prekinuli „post“ nakon, gotovo, osam minuta bez pogotka. Zabio je Ezgeta, pa Tandara, pa Jurakić za izjednačenje u 22. minuti 7:7. Naši su nastavili zabijati, Šutalo je u prvom poluvremenu obranio osam lopti. Jurakić zabija za 8:9, Ezgeta za 8:10, Perajica za 8:11.

Tri pogotka prednosti za KTC na poluvremenu. Pridodamo li tomu 11 iz Križevaca, bilo je jasno da je pred Buzetom nemoguća misija, osobito jer su rukometaši KTC-a puno kvalitetnija i iskusnija momčad. Domaćini su u drugom dijelu još malo „potegnuli“, još se nisu dali, u 40. minuti su poveli 18:17, ali ništa nisu mogli čim su Križevčani opet „otpustili“ kočnicu. Svi su dobili prigodu za igru, a dva pogotka postigao je i daroviti Marin Celovec. Čestitke rukometnom klubu KTC na večerašnjoj izvedbi i igrama tijekom sezone.

Sastav KTC-a u večerašnjoj utakmici: Marin Šutalo (8 obrana), Robert Marković 3, Luka Vinković, Ivan Harča, Jakov Dujmović 6, Matija Perajica 4, Marko Jurakić 4, Luka Prezelj (4 obrane, obranjen 1 sedmerac), Davor Maričić 1, Ivan Martinović, Toni Ezgeta 5, Luka Tandara 1, Marin Celovec 2, Darko Mršić 3 pogotka. Trener: Dalibor Sokač. Čestitamo svima koji su zaslužni za očuvanje premijerligaškog statusa, kao i vodstvu kluba s predsjednikom Ivicom Katavićem te klupskim rukometnim zanesenjacima i napose najvatrenijim i najglasnijim navijačima iz škole rukometa.

Marin Šutalo (1998) vratar, Luka Prezelj (1993) vratar, Ivan Martinović (1979) vratar Robert Marković (1994) lijevo krilo, Luka Vinković (1993) lijevo krilo Matija Perajica (1992) lijevi vanjski, Jakov Dujmović (2000) lijevi vanjski, Mihael Mušlek (2000) lijevi vanjski Luka Tandara (1987) srednji vanjski, Darko Mršić (1993) srednji vanjski, Toni Ezgeta (1994) desni vanjski, Vladimir Ostarčević (1982) srednji vanjski Domagoj Masnec (1994) desno krilo, Marko Jurakić (1996) desno krilo, Davor Maričić (1993) pivot, Ivan Harča (1998) pivot, Gabrijel Bogdan (2004) desni vanjski, Marin Celovec (2004) srednji vanjski Trener: Dalibor Sokač (1972) Pomoćnici: Mladen Horvat (1972), Ivan Augustinčić (1990)