Predstavljen turistički film Koprivničko-križevačke županije

0-1451491129_Nikola_Novosel_Misko_promidzba_video_zupanija_turizam_2015U srijedu 30. prosinca 2015. u kino dvorani Velebit u Koprivnici održana je svečana promocija turističkog filma Koprivničko-križevačke županije, koja je okupila brojne uzvanike iz društvenog i političkog života. Ovaj filmski projekt izrađen po narudžbi Turističke zajednica Koprivničko-križevačke županije, u koji je uloženo 200 tisuća kuna, obuhvatio je izradu četiriminutnog promidžbenog spota te dvadesetjednominutnog dokumentarno-igranog filma.
– Napravljen je na način da smo predstavili dva filma jedan koji je više namijenjen internetu i modernim medijima, a drugi je nešto duži koji bi trebao dati sveobuhvatnu sliku o našoj županiji, ali u biti i o njezinom turističkom dijelu, istaknuo je direktor Turističke zajednice Koprivničko-križevačke županije Zdravko Mihevc.


Oba filma će se koristiti u promotivne svrhe županije u Hrvatskoj i inozemstvu pa su pripremljene verzije s engleskim, njemačkim, talijanskim i mađarskim titlovima. Gledatelji imaju priliku kroz priču starca odjevenog u tradicionalnu odjeću, kojeg glumi Križevčanin Nikola Novosel-Miško, upoznati najveće znamenitosti Đurđevca, Koprivnice i Križevaca. Kako je istaknuto na web stranicama županijske Turističke zajednice, na izradi filma su bili angažirani domaći ljudi.
– U filmu smo željeli pokazati prostor naše županije, od rijeke Drave na istočnom dijelu pa do planine Kalnik na zapadu, upoznati buduće posjetitelje s našim gradovima i općinama i s turističkim manifestacijama koje su posebne ili specifične za ovaj naš prostor, istaknuo je cilj turističkog filma župan Darko Koren, ujedno i predsjednik Županijske Turističke zajednice.


Uloge: Nikola Novosel Miško, Luka Skukan, Luka Konjarek, Anina Vrabec, Lea Franković, Ela Živko. Režija: Tomislav Horvatinović, Marko Horvat. Scenarij: Ivica Barać (dokumentarni dio), Anđelo Jurkas (igrani dio), Marko Horvat. Produkcija: NEXUS production. Izvršni producent: Zdravko Mihevc. Asistentica izvršnog producenta: Melita Ivančić. Kamera: Stjepan Dolenec, Marko Horvat, Tomislav Horvatinović, Matija Turkalj, Mario Kos. Snimke životinjskog svijeta: Goran Šafarek. Montaža: Tomislav Horvatinović, Stjepan Dolenec. Asistent montaže: Marko Horvat. Skladatelj: Dalibor Grubačević. Korištena glazba: „Pokraj vode Drave“ – Gordana Evačić. Tekst čitao: Tomislav Šitum. Zahvale: Andrea Živko, Sven Šestak, Vladimir Bojanović, Audio Bard, Miroslav i Gordana Evačić, Scardona records.

Vezano
1 komentar
  1. kaja piše:

    Prekrasan film. Stvarno je uloženo puno truda u 20.55 min, pokazati ono najznimljivije iz županijskih središta.
    U Novoj godini našoj Županiji želim puno uspjeha i kreativnih ideja, koje će pomoći da se i planirani projekti ostvare.
    Čestitke svim sudionicima u filmu.
    Sretno svima!

Komentari su zatvoreni.