S krajem godine 9428 nezaposlenih

HZZ_nezaposleni_KriževciKOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKA ŽUPANIJA – Prošlu smo 2013-tu okončali s najvećim brojem nezaposlenih u zadnjih 11 godina; još 329 stanovnika naše županije prijavilo se do kraja prosinca i prošle godine u popise Zavoda za zapošljavanje, te za 3,6% povećalo brojku iz studenoga, pa smo 2013-tu zaključili s 9428 nezaposlenih.

Prošla godina tako se približila po lošem rekordima iz prve polovice 2002-ge godine, u čijem je trećem mjesecu zabilježeno više od 10 tisuća nezaposlenih u našoj županiji. Prema izvješću Područne službe Zavoda za zapošljavanje, poslodavci su tijekom prosinca prijavili 251 potrebu za radnicima, što je prema studenome porast od 11%, ali i povećanje od 118% prema lanjskome prosincu. Statistika na razini godine govori da je lani traženo 5% više radnika nego godinu prije. Pomoću desetak mjera aktivne politike zapošljavanja lani je do posla došlo više od tisuću naših sugrađana, od čega daleko najviše u sklopu javnih radova, te na stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa.(RKC)

Vezano
5 komentara
 1. kaja piše:

  Zahvaljujem komentatorima, i drago mi je da smo se u puno toga složili… Zato i mislim, da uvjek ima izlaza?!
  Hvala Bogu da imamo potencijala, za kopanje, oranje, bikove, krmače i stručnjake za pomoć, pa idemo zajedno pokrenuti lavinu dobrih ideja i energiju za ostvarenje…..
  Idemo i za one koje zanima hodočašće, omogućiti da upoznaju NAŠEG sv. Marka. Kako će netko drugi to cijeniti, ako mi domaći do toga ne držimo? I Bistrica je vidjela svoje potencijale, i to iskoristila. I Ludbreg također…. Mi- ostali tamo dođemo potrošiti novac…..
  Naši mladi rade u Zgb (hvala Bogu, da je blizu i da nađu posao), ali plaćaju doprinos i sve ostalo Zagrebu.
  Uz ovoliko nepotrebnog politiziranja, samo onečišćujemo naš prostor…… Moja stranka je Hrvatska….. Ali ljudi moji, pa i za ove na vlasti netko je glasao….. Ako nismo išli na izbore, ( a trebali smo), ne možemo sklanjati svoju odgovornost…. Znači da smo šutili, onda smo se prešutno složili…. Ako stalno slušamo (obično pred izbore), famu za nešto novo, ne, propast će nam glas….. Onda se nemojmo ljutiti da već 20. god. vrtimo istu priču….. Nitko to umjestio nas neće promjeniti…..
  Kakvi mi, takvi političari. Kakvi mi takvi svećenici. Ma, oni su samo jedni od NAS… Trebamo se SVI upitati, koli
  ko smo zreli? Koliko znamo voliti SVOJE, a cijeniti tuđe? Koliko smo spremni slušati i konstruktivno razgovarati? Nikud nas neće odvesti to kukanje, blaćenje, politiziranje….
  Svi se sjećamo: ” Složna braća, kuću grade”.
  Razmišljamo o toj Našoj Domovini, kao o svojoj obitelji, pa ćemo imati čistiju sliku svakog problema…. Imali smo i padova, ok….Sve je to dio odrastanja i sazrijevanja…. Svaki dan je novi početak…. Nikad nije kasno…. Bolje i 5 min. smislenog građenja, nego ništa…. Razbijati je najlaše… To može svatko…. Toliko depresije, besmisla,
  beznađa…. Kakvu sliku pokazujemo našim mladima? I, onda se čudimo zlostavljanju u školi, fakultetu, poslu… Od koga su sve naučili???? Sklonili smo svoju ODGOVORNOST…… Nekad su se ljudi “držali za riječ”, nije, valjda, da sada služi za ispiranje usta?????
  Sretno nam bilo…….

 2. Aspro piše:

  Ovo o hodočasničkom turizmu mi je prejako!LOL
  Prije bi imali koristi da pokrenemo sex turizam,ima kleti okolo naokolo i udri,najam dnevno cca 50 eurokrema pa do 100 eurokrema.Delanec uključen u cijenu.Međugorje(Čitluk) je najobičniji mit i dan danas ga Vatikan nije priznao.Nisu prigorci hercegovci da muljaju kak su vidli Sv. Marka.
  Ludbreg je centar of d vrld,normalno je da ljudi idu tam,to je ko magnet nekakav,kužiš?!
  Treba ranit krmače,krave i bikove,kopati i orati pa bude rezultata i radnih mjesta.Od preseravanja i izmišljanja tople vode nikad nije,ni sada ni ikada,nema ništa……..

 3. kaja piše:

  Uvjek me rastuži priča o nezaposlenima. To je tako deprimirajuće, pogotovo za mlade… Interesantno je kako se nama ništa ne isplati… Ovaj kraj ima toliko poljoprivrednih potencijala. Učilište koje radi od 1860. god., od kojeg su nastali fekulteti i u Zagrebu. Cijela bivša država i istočna Europa dolazili su u Križevce na obrazovanje.Toliko stručnih ljudi, a sad imamo i Zavod HAZU-a, bilo bi lijepo da se zajednički organiziraju, možda eko proizvodnja hrane???? Pada mi na pamet, hodočasnički turizam…. Pa tu je 3. hvatski Svetac… Svi vidimo, kako ja napredovala Bistrica, Ludbreg, Međugorje…. U konačnici postali smo i prejatelji sa Čitlukom, pa imamo informacije iz prve ruke (Međugorje je općina Čitluk). Čitam komentare na stranicama križevci.info, začuđena sam tolikim “jalovim” politiziranjem…. Mi u Hrvatskoj, nikako da se riješimo tog razbijajućeg “jala”. Idemo se uvažavati, ne moramo se slagati oko svega, ali dajmo razgovarajmo konstruktivno. Kada ćemo početi, voliti svoje? Kada ćemo prestati kukati? Kada ćemo prestati sve vraćati u prošlost? To i onako više ne možemo popravljati. Uzalud potrošena energija… Kada ćemo početi konstruktivno komentirati i kritizirati? Kako bi bilo lijepo, kad bi kad nešto komentiramo, da se stavimo u poziciju onoga koga komentiramo, viđenje bi sigurno bilo drugačije. Onda bi naši komentari, bili poticajni, konstruktivni, plodni…. Lako je stajati sa strane i SVE kritizirati bez ikakvih posljedica…. Vjerujte, nitko to za nas neće i ne može napraviti…. Ako nam je ostala samo kultura, onda idemo nešto napraviti ZAJEDNO. Život će nam SVIMA biti optimističniji i radosniji…..

  1. Analitičar piše:

   Gospođo, u gradu (13 godina) i u županiji (24 godine) je na vlasti jedna te ista politička opcija. Na vlasti su samo zato jer mi kao narod mislimo kako je pametnije šutjeti nego pričati? Pa dajte mi recite tko je odgovoran što ovdje nema turizma, što ne koristimo svoj poljoprivredni potencijal, što smo zaboravili da smo grad škola i visokog školstva, što smo gotovo uništili šport u gradu? Zar mislite da ima nade ako se sada netko udruži sa HSS-om ili da samo pokaže želju da pomogne? Ma nema gospođo draga, Hrg će ga iskorititi za svoje politikanstvo i eventualno se hvaliti tuđim uspjehom. U ovom gradu jedino drastična smjena vlasti može donijeti nešto dobroga i neku pozitivnu promjenu i drugo ništa. Zato razumijem građane koji ovdje dolaze i pišu jer žele dobro ovom gradu, žele dobro sebi i svojoj djeci, ali toga neće biti tako dugo dok su ovi ljudi na vlasti u gradu. Da su sposobni bilo što učiniti za građane učinili bi to za 13 godina, zar im treba još jedna šansa i još jedan prokockan mandat na čelu grada?

 4. presvetli piše:

  Bravo za HDZ, HSS i SDP u našoj županijji, uspjeli su u onome u čemu nije niti yuga, ljude ostaviti bez posla i skoro pa na cesti.

Komentari su zatvoreni.