Izbornik
FacebookTwitterGoogle+RSSYouTube

S krajem godine 9428 nezaposlenih

HZZ_nezaposleni_KriževciKOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKA ŽUPANIJA – Prošlu smo 2013-tu okončali s najvećim brojem nezaposlenih u zadnjih 11 godina; još 329 stanovnika naše županije prijavilo se do kraja prosinca i prošle godine u popise Zavoda za zapošljavanje, te za 3,6% povećalo brojku iz studenoga, pa smo 2013-tu zaključili s 9428 nezaposlenih.

Prošla godina tako se približila po lošem rekordima iz prve polovice 2002-ge godine, u čijem je trećem mjesecu zabilježeno više od 10 tisuća nezaposlenih u našoj županiji. Prema izvješću Područne službe Zavoda za zapošljavanje, poslodavci su tijekom prosinca prijavili 251 potrebu za radnicima, što je prema studenome porast od 11%, ali i povećanje od 118% prema lanjskome prosincu. Statistika na razini godine govori da je lani traženo 5% više radnika nego godinu prije. Pomoću desetak mjera aktivne politike zapošljavanja lani je do posla došlo više od tisuću naših sugrađana, od čega daleko najviše u sklopu javnih radova, te na stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa.(RKC)

wpDiscuz