Križevčani osvojili županijski kup u šahu

U Đurđevcu je proteklog vikenda održan kup Koprivničko-križevačke županije u šahu za 2013. godinu. Nastupilo je osam ekipa i četrdeset igrača, a prvo mjesto su osvojili šahisti ŠK Križevci, u sastavu: Mišel Bertusi, Marijan Belani, Josip Martić, Slavko Martić i Antonio Radić. Do svog petog naslova prvaka u županijskom kupu Križevčani su došli uvjerljivim pobjedama 7.5-0.5 protiv drugoligaša ŠK Tomislav-Goran i tradicionalno neugodnih rivala ŠŠK Koprivnica. Osvajanjem prvog mjesta na županijskom kupu Križevčani su osvojili 5 tisuća kuna i plasirali se na finale kupa Hrvatske, koje će se na proljeće održati u Šibeniku.

Konačan poredak ekipa na županijskom kupu u šahu: 1. ŠK Križevci 9 17,5; 2. ŠŠK Podravka Koprivnica 9 17,0; 3. ŠŠK Konaki Novo Virje 6 11,5; 4. ŠK Tomislav-Goran Sv. Ivan Žabno 5 10,0; 5. ŠK Picok Đurđevac 5 9,0; 6. ŠŠK Koprivnica 4 8,5; 7. ŠK Stari graničar Cirkvena 2 6,5; 8 ŠŠK Podravka – kadeti 0 0,0.
Križevčani su ovim natjecanjem osvojili i pojedinačne rejting bodove: Bertusi Mišel 27,7; Martić Josip 17,1; Belani Marijan 18,4; Martić Slavko 8,9; Radić Antonio 20,1.