Atletičari ‘Križevaca’ ekipno treći u krosu

U nedjelju je u Vinkovcima, u organizaciji Atletskog kluba Cibalija, održano ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu, gdje su članovi Atletskog kluba Križevci osvojili treće mjesto u kategoriji muškaraca te žena, kao i u ukupnom poretku. Od boljih rezultata Križevčana vrijedi istaknuti 2. mjesto Ognjena Mergona u kategoriji mlađih juniora na 4000m, 2. mjesto Maksa Brčića kod mlađih kadeta na 1000m te 4. mjesto Tvrtka Palijana u istoj kategoriji, kao i 9. mjesto Endija Tumbrija.

2. mjesto je osvojio i Emanuel Evačić u kategoriji kadeta na 1500m, gdje je 10. David Sever, a 15. Jurica Palčić. Kod kadetkinja na 1000m prvo mjesto je osvojila Ela Šimunčić, Katarina Valić je 7., a Ivana Jelušić 8. Anja Šimunčić je 4. kod seniorki na 40000m, Petra Vrhovec je 6., a Nikolina Beljak 12. Prvo mjesto u ukupnom poretku uvjerljivo su osvojili trkači i trkačice iz AK Agram dok je drugo mjesto pripalo AK Dinamo-Zrinjevac.