Još jedan domaći poraz Križevčana

KRIŽEVCI – Košarkaši Križevaca u 13. kolu A1 lige upisali su još jedan domaći poraz. Poraženi su od starih rivala šibenske momčadi Jolly Jadranske banke, rezultatom 62-76. Domaćini su susret otvorili vodstvom od 8-2, a Šibenčani su u prvih šest minuta postigli samo jedan koš. No trgnuli su se pred kraj četvrtine s tri trice. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio na strani Križevčana 16-11, no Šibenčani drugu četvrtinu otvaraju serijom 7-0 i u 13. minuti dolaze do prvog vodstva na utakmici, 18-16. Potom se momčadi izmijenjuju u vodstvu, a poluvrijeme završava u korist Jollya, rezultatom 31-29. Treću četvrtinu utakmice gosti otvaraju tricom i u 22. minuti dolaze na plus osam, 37-29. No, ‘žapci’ preko Josipa Glavinića i Ivana Buve smanjuju prednost, a u 27. minuti, nakon trice Hrvoja Sertića, dolaze do ponovnog vodstva. Treća etapa utakmice završava u korist domaćina, rezultatom 53-50. U posljednjoj su četvrtini gosti postigli 26 koševa, a domaćini samo devet. Na kraju je momčad Jollya još jednom izašla kao pobjednik. U redovima Križevčana Ivan Grgat je zabio 19, Josip Glavinić 17 te Ivan Buva 14 koševa. Križevčani u subotu u 14. kolu A1 lige gostuju na Gripama kod momadi Splita.