Jurica Srbiš šahovski viceprvak države

BJELOLASICA – Četrnaestogodišnji koprivnički šahist Jurica Srbiš osvojio je odlično drugo mjesto na juniorskom prvenstvu Hrvatske, koje je održano na Bjelolasici, u kategoriji do 17 godina. Drugoplasirani Srbiš na natjecanju je osvojio sedam bodova, kao i pobjednik Zvonimir Iveković iz Zagreba, ali o naslovu prvaka odlučio dodatni kriterij. Ujedno, vrijedi istaknuti da je Jurica Srbiš sa znatno starijim i iskusnijim protivnicima bio jedini bez poraza na turniru, točnije upisao je pet pobjeda i četiri remia.
Križevački šahist Jan Bjelčić, koji je držao četvrto mjesto do posljednjeg kola u kojem je poražen od Srbiša, na kraju zauzeo sedmo mjesto sa  5,5 bodova. Đurđevački šahist Martin Ivandija nastup na juniorskom prvenstvu u kategoriji do 19 godina završio je na 14. mjestu s četiri boda.