KTC izborio važnu pobjedu u gostima

Rukometaši križevačkog KTC-a pobijedili su večeras u Kaštel Sućurcu u dvorani Sokolana Ribolu Kaštela 26:22 (15:15) u 11. kolu Paket24 Premijer lige – Lige B i ostvarili su iznimno važnu pobjedu za ostanak u premijerligaškom razredu. Trener Sokač naglasio je da će im u nastavku prvenstva, prije Lige za ostanak, trebati šest bodova. Prvi cilj je ostvaren, a u sljedeća tri kola potrebne su još domaće pobjede s Dubravom i Metkovićem jer bi prenijetih 11 bodova bio odličan učinak. Dečki su odigrali odličnu utakmicu, a fenomenalan je bio vratar Tomislav Olić s čak 52 posto uspješnosti obrana, 14 od 27. Olić je u prošloj sezoni branio upravo za Ribolu Kaštela, a u oba je susreta s njima bio iznimno raspoložen.

Zanimljivu je doskočicu osmislio i naš stalni pratitelj i povremeni suradnik Dino, kad brani Ola KTC ne dobiva nijednog gola. Bravo za Olića i njegove suigrače. Zaslužili su da se na sljedećoj domaćoj utakmici s Dubravom ispuni tribina križevačkog sportskog doma, kao i u svim ostalim utakmicama do kraja prvenstva. Podrška gledatelja je iznimno važna, a i svaka sljedeća utakmica ima itekakav značaj. Lošiji početak KTC-a, u 5. minuti domaćin je vodio 4:1, u devetoj 9:5 i u 16. 11:7. U 18. minuti naši su smanjili zaostatak, 11:9, Ribola u 21. vodi 13:10, a u 23. ima samo pogodak prednosti 13:12. Vinković iz sedmerca izjednačuje na 13:13 u 26. minuti, a poluvrijeme zaključuje Tandara na 15:15. Malo golova u drugom dijelu, poveli su Križevčani u 35. minuti preko Markovića 15:16, u 39. minuti bilo je 18:17 za domaćine, izjednačio je Ćurić na 18:18, Mršić u 43. doveo KTC u vodstvo 18:19, a zatim tri pogotka zaredom naših rukometaša, Maričić, Tandara, Jurakić za 19:22 u 48. minuti. U 54. minuti 20:23 pogotkom Ezgete, u 57. Perajica povisuje na 20:24, a u istoj minuti Jurakić na 20:25. U 59. još jedan pogodak Jurakića za 21:26. KTC: Marković 1, Vinković 4 (4), Ćurić 3, Ostarčević 1, Harča, Dujmović, Perajica 1, Jurakić 6, Grgić, Mirosavljević, Maričić 3, Ezgeta 3, Tandara 3, Mršić 1 pogodak. Trener: Dalibor Sokač.