Derbi Sjevera bez pobjednika – Križevčani i dalje vodeći

Kraljevi sjevera, Radnik Križevci, vodeća su momčad SuperSport 2. NL i nakon devetog kola. Danas su se na Gradskom stadionu susreli s vrlo čvrstom i kvalitetnom ekipom Mladosti iz Ždralova u svojevrsnom derbiju Sjevera. Završilo je neodlučeno 1:1, što je i najpravedniji ishod utakmice koja je po svojoj igračko-taktičkoj izvedbi i razini kvalitete bila iznad natjecateljskog razreda.

Križevčani su bili puno bolji u prvih dvadesetak minuta, goste je spašavao Srbljanović, ali je Mladost povela u 39. minuti preko Brezine koji je neometano, udarcem s dvadesetak metara savladao Koprića. Radnikovci su izjednačili u 81. minuti efektnim pogotkom Tomislava Turčina pod samu gredu. Lak i brz kao srna, ubojit kao stršljen, križevačka plava sedmica. Zanimljivo je spomenuti da su u prethodnih pet službenih susreta ( u 3. ligi Sjever) redovito slavili Ždralovčani. Vremena se pomalo mijenjaju. Križevčani su potpuno ravnopravni s puno skupljom momčadi Mladosti.