Križevčanima derbi prvenstva

Nogometaši Radnika Križevci pobijedili su u subotu na Gradskom stadionu u derbiju prvenstva Polet iz Svetog Martina na Muri 3:2 (2:0) i pobjegli im velikih šest bodova na trećeligaškoj ljestvici sjevernjaka. Križevčane je u vodstvo doveo Mihael Mačković u 29. minuti sjajnim pogotkom glavom nakon izvrsnog ubačaja iz kuta svog kapetana Hrvoja Mladena. Na 2:0 povisio je kapetan iz kaznenog udarca koji je opravdano dosuđen zbog prekršaja gostujućeg vratara na njegovom bratu Mihaelu.

Polet je imao nekoliko prigoda u prvom poluvremenu, ali je na vratima domaćina odlično intervenirao Miroslav Koprić. U 32. minuti Matheus Dias je s gol crte izbacio loptu i spasio domaću mrežu. Otvorena utakmica i u drugom poluvremenu. U 69. minuti svoj deseti pogodak u sezoni postigao je Leon Lacić-Klarić za 3:0. Gosti su svoje pogotke postigli u samoj završnici utakmice, u 90. i drugoj minuti sudačke nadoknade. Radnikovci u sljedećem kolu gostuju kod Varteksa.