Leon Lacić-Klarić u 94. minuti slomio molvarsku utvrdu

Nogometaši Radnika Križevci izborili su četvrtfinale kupa na županijskoj razini današnjom pobjedom na Gradskom stadionu nad Mladosti iz Molvi 1:0 pogotkom Leona Lacića-Klarića u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Molvarci su priželjkivali penale, bili su vrlo blizu naumu, ali ih je stasiti centarfor Križevčana probio kada su , vjerojatno, već u mislima bili na “ruletu jedanaesteraca”. Leon je uspio matirati njihovog vratara Marka Marinkovića koji bi, zacijelo, bio igrač utakmice u slučaju da je izdržao do posljednjeg sučevog zvižduka. Ovako je križevački “lav” Leon zaslužio taj epitet. Tijekom cijele utakmice trajala je prava opsada molvarskog gola, ali lopta nikako nije “htjela” u mrežu iza leđa Marinkovića.

Križevčani su nanizali brojne prigode, čak četiri puta ispriječio im se okvir vratiju, Mihaelu Mladenu u 15. i 60. minuti, Ronaldu Rengelu u 64. i Marku Stubičanu u 88. minuti. Radnik ide dalje. Čevrtfinalne utakmice igrat će se na proljeće 2023. godine. Križevčani su, podsjećamo, u u prethodnom kupu dogurali do finala gdje su izgubili do Tehničara iz Cvetkovca. Sva sreća da se danas nije dogodila lutrija jedanaesteraca, jer bi, inače, ljubitelji nogometa koji su bili na utakmici, možda, zakasnili na izravan televizijski prijenos Lige prvaka iz Salzburga i nastup Dinama.