Kvalifikacije za Premijer ligu – Umažani stekli šest pogodaka prednosti

UMAG-KTC 30:24 (13:13) Rukometaši Umaga pobijedili su večeras križevački KTC u prvoj izlučnoj utakmici za Premijer ligu i stekli su velikih, ali ne i nenadoknadivih šest pogodaka prednosti uoči uzvrata, 4. lipnja u 18.30 u Križevcima. Križevčani su odličan otpor dosadašnjem premijerligašu pružili u prvom poluvremenu, a u 25. minuti imali su i dva pogotka prednosti, 9:11. Umažani su u sedam minuta drugog poluvremena nanizali seriju 4:0 i pobjegli KTC-u na četiri pogotka viška, a u 58. minuti utakmice imali su najveću prednost od 8 pogodaka, 30:22. Prvo ime susreta bio je njihov vratar Sven Matijević koji je umalo ostvario 50 posto obrana, 16/33, a križevački čuvar mreže Marin Šutalo 8/38. Za KTC su nastupili i postigli pogotke: Šutalo, Marković, Vinković 9 (5 iz sedmeraca), Mušlek, Ostarčević 1, Harča 1, Perajica 6, Haman, Batinić, Tandara 1, Masnec 5, Mršić 1 pogodak. Trener je Dalibor Sokač.