Velika pobjeda Hrvatske, Kalaus četvrti strijelac

U prvoj utakmici drugog kruga na Svjetskom prvenstvu u rukometu, Hrvatska je pobijedila Argentinu 27:22.

Hrvatska i dalje igra u jako oslabljenom sastavu bez tri vrlo bitne igračice iz vanjske linije, a to se ponovno odrazilo u oscilacijama u igri kod naših rukometašica. Iako su u prvom poluvremenu konstantno održavale sigurnu prednost, u 26. minuti Argentinke su izjednačile i uskoro povele s dva gola razlike.

Tu su prednost održavale do zadnjih 10 minuta. Izabranice Nenada Šoštarića u furioznom naletu u finišu dvoboja u potpunosti su preokrenule susret. Velikom serijom 5:0 preuzele su vodstvo i na koncu slavile sa šest pogodaka prednosti

Najefikasnija je u redovima popularnih Kraljica šoka bila Stela Posavec s osam golova, Ježić i Blažević su zabile četiri, dok je Larissa Kalaus s tri gola bila četvrta najefikasnija u našim redovima, jednako koliko su zabile Debelić, Blažević i Burić.