Košarkaši Radnika pobijedili Viroviticu i zadržali prvo mjesto na ljestvici

Četvrto kolo, četvrta uvjerljiva pobjeda Radnika. Križevački košarkaši furiozno su ušli u sezonu i novom pobjedom se zadržali na čelnom mjestu prvenstvene ljestvice. Ovaj puta pred naletom Radnikovaca pala je Virovitica, a dvoboj igran u Podravini završio je 60:83 u korist izabranika Ante Tomasa.

Iako su prve dvije četvrtine rezultatski otišle na stranu Križevčana, semafor je prilikom odlaska na veliki odmor pokazivao tek šest poena prednosti, daleko od dovoljnog za miran plov drugim poluvremenom. No, treća dionica bila je uraganska što se Radnika tiče. Ubacili su 30, a primili samo 13 poena i pitanje pobjednika bilo je odlučeno prije zadnje četvrtine.

U posljednjih deset minuta gosti su rutinski održali stečenu prednost i stigli do četvrte pobjede. Do slavlja su ih predvodili kapetan Tomislav Matoić s 19 poena, Luka Biondić ubacio je 14 poena, dok su dvocifreni još bili Marko Jukić (12) te Tomislav Maslić (10).

KK ”VIRKA” Virovitica – KK ”RADNIK” Križevci 60 : 83
(14:16, 15:19, 13:30, 18:18)
Dvorana OSŠ „I.B.M. u Virovitici Datum: 31.10.2021.

PRVI SUDAC: Vedran VEDRIŠ (Novigrad Podravski)
SUDAC: Filip MARKUŠIĆ (Varaždin)
SUDAC: Borna VALPATIĆ (Kotoriba)
OPUNOMOĆENIK: Dejan MARĐETKO (Kotoriba)
KK „VIRKA“: Pažin D. 2, Fuis P. 7 (1×3), Ferenčević M. 12 (1×3), Golub V. 10, Petrović M. 0, Petrović S. 2, Pavlović A. (cap.) 8, Moslavac L. 0, Cah D. 0, Petrović Z. 6, Matišić S. 11 (1×3), Mucak I. 2; TRENER: Lukša D.

KK „RADNIK“: Orak S. 2, Matoić T. (cap.) 19 (2×3), Kurpez M. 2, Jukić M. 12, Kulko T. 4 (1×3), Biondić L. 14 (3×3), Brkić J. 2, Vragović M. 8, Matoić M. 2, Prstec B. 2, Maslić T. 10 (ć1×3), Žulj T. 6; TRENER: Tomas A.