Ekoakcija „Zasadi drvo, ne budi panj”: Šesnaest učitelja sa svojim učenicima sadilo drveće

OŠ Ljudevita Modeca priključila se kolektivnoj akciji sadnje drveća pod nazivom „Zasadi drvo, ne budi panj”

Učenici 1. c sa svojom učiteljicom Sandrom Maurović

Učenici OŠ Ljudevita Modeca sa svojim su se učiteljima uključili u akciju kolektivne sadnje drveća „Zasadi drvo, ne budi panj”, koja se provodila diljem Hrvatske od 25. do 27. listopada.  Akciju je u našoj školi vodila učiteljica Sandra Maurović, a priključili su se i brojni drugi učitelji sa svojim razredima: Katarina Harča Sinković, Sanja Vujić, Ivka Kajganić, Petra Kačarovski, Irena Horvat, Gordana Podravec, Vedrana Rađa, Valentina Jurišić, Marina Ferendiš, Josipa Rabadžija, Tihomir Pleša, Renata Trstenjak, Anđelka Balić, Jasmina Borošak i Ivana Ferčec. Pri sadnji je pomagalo i nekoliko roditelja.

Učenicima 2. b i njihovoj učiteljici Sanji Vujić pomagala su dvojica očeva

Cilj je akcije da svatko doprinese poboljšanju svoje životne sredine i borbi protiv klimatskih promjena. Stabla za sadnju donirala je križevačka podružnica Hrvatskih šuma (sadnicu bukve, hrasta kitnjaka, kruške, crnog bora, divljeg kestena spireu, granatuma i forzicije) te KTC (sadnice bijelog duda, mušmule, jabuke, kruške, trešnje, višnje, aronije i obične lijeske).

Dječaci iz 6. b spremni za rad

– Željela sam da moji učenici posade drvo o kojem ćemo se brinuti iduće četiri godine i koje će nam poslužiti u raznim projektima iz svih nastavnih predmeta. Možemo crtati njegov rast, osmisliti pjesmice i igrokaze o svom drvetu i njegovim budućim stanovnicima, izračunavati koliko smo vode potrošili, mjeriti koliko raste svakih nekoliko mjeseci, naučiti kako izgledaju i kako se zovu plodovi. Ima tu mnogo ideja koje ćemo odraditi u hodu. Inicijativi smo se priključili i da ozelenimo našu životnu sredinu i da ostavimo mladim generacijama zdraviji i ljepši okoliš. – objasnila je učiteljica Sandra Maurović.

Pekara „Slano i slatko” Ivane Žumbar Mrvčić donirala je peciva za okrepu nakon teškog rada.

Učenici PŠ Glogovnica s učiteljicom Josipom Rabadžijom

Učenici 1. c razreda odgovorili su na pitanje: Zašto mi danas sadimo drveće u parku naše škole?

Nera Zidarić: Drveće nam daje hlad kada je jako vruće.

Jakov Sokolić: Zato što nam drveće daje kisik.

Igor Tačković: Na drveće dolaze ptice.

Dominik Frbežar: Da nam park bude lijep.

Ivan Zvonar: Kada jako puše vjetar onda drveće zaustavi taj vjetar. 

Lucija Rabadžija: Da se imamo gdje igrati. Bit će nam ljepše.

Lorena Babić: Da naučimo kako se to radi.

Fotografije: MVR, Dunja Rebić, 6. r.;
Valentina Jurišić, vjerouč.; Jasmina Borošak, dipl. uč.;
Katarina Harča-Sinković, dipl. uč.

Broj pogleda: 11

Komentari

 

Vezano

Komentari su zatvoreni.