Održana 17. Olimpijada dječjih vrtića

0

U organizaciji Zajednice športskih udruga Križevci, a pod pokroviteljstvom Grada Križevaca jučer je na Gradskom stadionu održana 17-ta po redu Olimpijada dječjih vrtića.

Na Olimpijadi su sudjelovali dječji vrtići Zraka sunca Križevci, sv. Josip i Čarobna šuma te predškole iz Svetog Petra Orehovca i Gornje Rijeke.

Prije samog početka natjecanja, vrtićanci su nosili zastavu i baklju te bacili Fair play kockicu. Zastavu su nosili Ora Čudina, Eva Budinski, Lea Petrinjak, Fran Valjak, Petra Paček, Petar Šamuga, Ivan Pavao Mesaroš, Anica Đurec, Viktorija Prstec, Bojan Barešić, Lana Tomac, Josip Kirin, Helena Širjan i Julija Vuković dok su baklju nosili Lea Matosović, Fabijan Katanović, Klara Horvat, Mia Stankovski, Leona Kundrak, Jan Blašković i Ivan Zvonar uz asistenciju križevačkih atletičarki Marcele Gudić, Lucije Kovačić i Ide Šimunčić.

Okupljene vrtićance, roditelje, bake i djedove te odgojiteljice pozdravili su predsjednik Zajednice športskih udruga Križevci Josip Šikić te zamjenik gradonačelnika Grada Križevaca ujedno i predsjednik Koordinacijskog odbora Akcije „Grad Križevci-prijatelj djece“ Danijel Šaško istaknuvši ponos što se u Križevcima već 17-tu godinu za redom održava Olimpijada dječjih vrtića, a što se savršeno uklapa u cilj grada da postane Grad-prijatelj djece.

U trčanju na 50 metara kod djevojčica prva mjesta osvojile su Franka Sokač (DV sv. Josip) , Leona Kundrak (DV Križevci) i Ariela Žunić (DV Križevci), drugo mjesto osvojile su Dora Šatvar (Gornja Rijeka), Olja Jelen (DV Sv. Josip) i Zita Bedenic (Gornja Rijeka) dok su treće bile Mia Topić (DV Čarobna šuma), Anica Đurec (DV Zraka sunca) i Nika Bedenic (Gornja Rijeka).

Kod dječaka prvi su bili Gabriel Furmeg (DV Čarobna šuma), Tin Jakopčić (DV Križevci) i Jakov Čulina (DV Križevci), drugi su bili Leo Višak (DV Križevci), Filip Sučić (DV Zraka sunca) i Petar Šamuga (Sveti Petar Orehovec) dok su treći bili Rafael Bosek (DV Zraka sunca), Martin Marenčić (Sveti Petar Orehovec) i Jakov Hrlec (DV Čarobna šuma).

U štafeti 4×25 metara kod djevojčica prva mjesta osvojila je ekipa Dječjeg vrtića Zraka sunca u sastavu Anica Đurec, Leona Đurin, Martia Leskovar i Mia Stankovski te ekipa Dječjeg vrtića sv. Josip u sastavu Franka Sokač, Rebeka Golub, Ina Šoronda i Olja Jelen. Drugo mjesto osvojila je ekipa Dječjeg vrtića Križevci II u sastavu Viktorija Prstec, Ena Kušec, Paula Bogdanović i Ema Marek te ekipa iz Osnovne škole Gornja Rijeka u sastavu Lena Štragelj, Nikolina Šatvar, Lea Petrinjak i Lana Đurinić.

Treće mjesto osvojila je ekipa Dječjeg vrtića Križevci I u sastavu Sara Tuk, Ines Gudec, Lana Tomac i Sara Radiček te ekipa Dječjeg vrtića Čarobna šuma u sastavu Marta Šatvar, Magdalena Matešić, Julija Vuković i Katarina Popović.

 

IMG 9758

Kod dječaka u štafeti prvo mjesto osvojila je ekipa Dječjeg vrtića Zraka sunca u sastavu Mateo Šeliga, Fabijan Koprić, Frano Bogdanović i Fabio Vukonić te ekipa iz Dječjeg vrtića Križevci II u sastavu David Hrupek, Bojan Barešić, Erik Vrhovec i Mateo Radaković, dok je druga bila ekipa Dječjeg vrtića Križevci I u sastavu Josip Kirin, Jan Blašković, Boris Biljan i Filip Mulalić te ekipa iz Osnovne škole Sveti Petar Orehovec u sastavu Ivan Biljan, Karlo Blagaj, Emanuel Kušec i Martin Marenčić. Treća je bila ekipa Dječjeg vrtića sv. Josip u sastavu Damjan Katanović, Fran Huđek, Vito Pavliček i Jakov Šiler te ekipa Dječjeg vrtića Čarobna šuma u sastavu Jakov Hrlec, Leon Žiger, Tin Mijić i Kevin Flinta.

Možda vam se svidi

Komentiraj

Budi prvi komentator! (nakon upisa komentara provjerite email i slijedite upute)

avatar
3000
  Subscribe  
Obavijesti me o