Radniku protiv Ivanića drugi poraz u sezoni

kkradnikivanic

U šestom kolu A2 lige sjever košarkaši Radnika doživjeli su drugi ovosezonski poraz. Nakon Đurđevca, za Radnik je bio koban Ivanić Grad. Ekipa iz Ivanića, vidno iskusnija od Radnika, kontrolirala je cijelu utakmicu. Radnik je priključak držao do pred kraj prvog poluvremena, ali su se tada, s nekoliko trica, gosti udaljili na nedostižnu prednost od 19 razlike.

U drugom poluvremenu Radnik počinje igrati agresivniju i otvoreniju obranu po cijelom terenu pa u nekoliko navrata uspijevaju doći do desetak razlike, ali onda se opet pojavljuju gosti s pogođenim tricama i ponovo su na petnaestak razlike.

Gosti su uspješno zaustavili Ivana Tomasa,  prvu napadačku violinu Radnika, te ga sveli na samo 10 poena, za koje se morao dobro namučiti. Kada je i uspio  proigrati suigrače na vanjskim pozicija, nisu zabijali otvorene šuteve.

Najraspoloženiji kod Radnika bili su Glamuzina sa 12 poena i Tomas sa 10, a kod gostiju je Havliček zabio 23, a Lukačević 15 poena.

U sljedećem kolu Radnik ide u goste aktualnom prvaku Međimurju iz Čakovca. Ta utakmica je na rasporedu danas u 17:30h.

KK”RADNIK” Križevci – KK “IVANIĆ” Ivanić Grad  66 : 82 (17:19,15:32,12:16,22:15)

KK RADNIK: Kranjčić I. 4, Jukić M. 9 (1×3), Pavković K. 5 (1×3), Glamuzina M. (cap) 12 (3×3),

Kulko T. 5 (1×3), Tomas I. 10, Svoboda N. 4, Vlahović V. 0, Hekić D. 8, Vragović M. 2, Maksić D. 7 (1×3)

Trener: Ante Tomas

KK IVANIĆ: Havliček B. 23 (2×3), Bobić B. 0, Lukačević H. 15 (1×3), Drempetić J. -, Mihaljević J. 0,

Zajčić F. (cap) 10 (1×3), Grobotek N. 11 (1×3), Petričević I. 0, Kralj M. 11 (3×3), Božićević H. 12 (3×3)

Trener: Tomislav Đura

Prvi sudac: ŽARKO KOVAČEVIĆ

Sudac: VEDRAN VEDRIŠ

Sudac: MARIN KUMRIĆ

Opunomoćenik: DANIJEL KOLARIĆ