A2 liga Sjever, 1. kolo: Radnik upisao stotku, Križevci bolji od Đurđevca

radnikantetimeoutU prvom kolu A2 košarkaške lige Sjever oba naša kluba su bili uspješni. Radnik je na domaćem terenu kanonadom trica pobijedio Koprivnicu 100:56, dok su Križevci u Đurđevcu protiv Mladosti bili bolji rezultatom 86:75.

Radnik – Koprivnica 100:56 (29:17; 48:30; 77:42)

Radnik: Svoboda 31(3×3), Tomas 23(7×3), Beljo 16, Nervo 8(2×3), Kirin 9(2×3), Jukić 6(2×3), Vragović 4, Anđelić 3(1×3), Pavković, Deković.

Koprivnica: Paligač 4, Ivandić 7(1×3), K. Mihoković 2, Pintar 3(1×3), Bajušić 3(1×3), Zlatar, Halusek 9, Pavić, R. Mihoković 6, Antolić 12(1×3), Pezelj 10.

Utakmica je započela nervozno za domaćina, a rezultat toga su bile tri osobne pogreške Jure Belje, što je Koprivnica dobro iskoristila za uvodno vodstvo od šest razlike. Na njihovu žalost, ono nije potrajalo. Budi se vanjska linija Radnika koja je do kraja prve četvrtine upisala čak šest trica. U drugoj dionici utakmice mogli smo vidjeti sjajnu „pick n roll“ asistenciju Dominika Nerve za Belju koji rutinski polaže za dva poena. Radnik na veliki odmor odlazi tricom Marka Kirina za vodstvo od 18 razlike.

Početkom drugog poluvremena momčad Ante Tomasa odlazi na nedostižnu razliku za protivnika te su onda započele atrakcije domaće ekipe. Ivan Svoboda dva puta zakucava u kontri, Beljo zabija na asistencije Luke Tomasa i Nerve, a do kraja utakmice smo mogli vidjeti još osam pogođenih šuteva iza linije 6.75. Svoboda slobodnim bacanjima sekundu prije kraja utakmice postavlja na konačnih 100 poena.

U šuterski raspoloženoj utakmici istaknuo se Ivan Svoboda s 31 ubačajem, dok je Luka Tomas postigao njih 23, od čega nevjerojatnih sedam trica. Kod momčadi Koprivnice dobar dojam je ostavio jedino Goran Antolić s 12 poena.

Vrijedi spomenuti da nije nastupio Matija Jericha zbog osobnih obaveza, a s obzirom na kvalitetu protivnika nije bila potrebna pomoć Ivana Tomasa. Radnik u sljedećem kolu gostuje u Ivancu kod Ivančice.

KK_krizevci_durdevacĐurđevac – Križevci 75:86 (24:24; 41:49; 60:65)

Đurđevac: Lončarić 9, Buković 9, Lončar, Dautanec 7, Horvat 3, Jančijev 26, Čmrlec, Štefanac 2, Pušelja 5, Baltić, Kapelčan 14.

Križevci: Kranjčić 2, Mergon, Marković 4, Čusek 22(1×3), Palijan 4, Kapelari 4, Maslić 24(1×3), Matoić 12, Topić 12(2×3), Troha 2.

U Đurđevcu se odigrala napeta utakmica između Mladosti i Križevaca. Tek su se u zadnjim minutama susreta gosti uspjeli rezultatski odvojiti od agresivnog domaćina. U svojoj prvoj ovosezonskoj pobjedi u momčadi Križevaca sjajno su odigrali imenjaci Tomislav Maslić i Matoić, obojica su upisali „double double“ učinak. Prvi je ubacio 24 poena uz 18 skokova, od čega čak 11 napadačkih, dok je Matoić postigao 12 poena i uhvatio 10 skokova. Odličan je bio i Igor Čusek s 22 poena i četiri ukradene lopte. S druge strane standardno dobar Zoran Jančijev, ubacio je 26 poena.

U drugom kolu Križevci ugošćuju momčad Međimurja.