Veći broj dolazaka i noćenja turista u našoj županiji

Stara_klijet_klet_destinacijski_ruralni_turizamKOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKA ŽUPANIJA – Prema podacima Turističke zajednice Koprivničko-križevačke županije, u prvih šest mjeseci zabilježeni su odlični rezultati broja dolazaka i noćenja turista u našem kraju. Izvijestili su da je u prvoj polovini ove godine u Podravini i križevačkom Prigorju broj noćenja u odnosu na isto razdoblje lani povećan za skoro četvrtinu, odnosno ostvareno ih je gotovo 16 i pol tisuća. A broj dolazaka turista povećan je za 15,3%, zabilježili su 8.389 dolaska.

U županijskoj Turističkoj zajednici smatraju da je tome doprinijelo Svjetsko rukometno prvenstvo za juniorke, koje se dijelom održavalo u našoj županiji. Po gradovima, u Koprivnici i Đurđevcu broj dolazaka i noćenja turista raste dok u Križevcima te brojke padaju.(RKC)

Vezano
1 komentar
  1. Micek piše:

    http://krizevciblog.wordpress.com/ Tamo na oporbenom blogu ima po meni puno bolji članak od ovoga o istoj temi 🙂

Komentari su zatvoreni.