Rudolfu Kralju zlato na 800m na zimskom prvenstvu Hrvatske

Tri križevačka atletičara nastupila su u Puli na zimskom prvenstvu Hrvatske na stazi tamošnjeg stadiona. Križevčani su osvojili tri kolajne, a najbolje postignuće ostvario je Rudolf Kralj. On je pobijedio u utrci na 800 metara s postignućem 1:53,61 (minuta pedesetitri sekunde i šezdesetijedna stotinka sekunde). Kralj je poboljšao svoj osobni rekord za dvije sekunde i približio se normi za juniorsko Europsko prvenstvo koje se održava u Italiji. Podsjećamo da je daroviti Kalničanin nedavno u Beču postao dvoranskim prvakom Hrvatske u toj disciplini. Treće mjesto u Puli osvojio je Ognjen Mergon u utrci na 3000 metara u vremenu 8:58,99 (osam minuta pedesetiosam sekundi i devedesetidevet stotinki sekunde). Mergon je, pak, kandidat za mlađejuniorsko svjetsko prvenstvo ove godine u ukrajinskom Donjecku u utrci na 1500 metara. Luka Borčić osvojio je brončano odličje u utrci na 400 metara s postignućem 51.36 (pedesetijedna sekunda i tridesetišest stotinki sekunde). Natjecanje u Puli odvijalo se po jakoj buri i stoga su rezultati križevačkih atletičara to vredniji. Njihov trener je prof. Drago Palčić. (mn)