Košarkaši Križevaca izgubili od Zaboka

ZABOK – Nakon dramatičnog završetka utakmice 18. kola A1 lige košarkaši Križevaca izgubili su na gostovanju kod momčadi Zaboka rezultatom 74-71. Domaćini su puno bolje ušli u utakmicu i u trećoj minuti vodili 10-0, dok su Križevčani prve bodove upisli tek nakon sedam minuta igre koševima Mladena Gligore, no vrlo brzo su stigli na -4 pa je prva četvrtina završila u korist Zaboka 17-15. Druga četvrtina igrala se koš za koš, no na kraju Ivan Buva pogađa za ‘žapce’ te se na poluvrijeme odlazi rezultatom 31-32 za Križevce.

I treća dionica utakmice igra se koš za koš sve do dvije minute prije isteka treće četvrtine kada ‘žapci’ odlaze na +6, no črtvrtina završava rezultatom 51-49 za Zabok. U posljednjih deset minuta Zabočani su se potpuno vratili u utakmicu, a zadnje minute četvrtine obilježila su slobodna bacanja. Posljednja minuta presudila je košarkašima Križevaca u kojoj je Luka Žitko promašio tricu, a izgubljenu loptu domaćeg igrača osvojio Mladen Gligora, no izgubio ju je Josip Glavinić. Na kraju je utakmica završila rezultatom 74-71. U redovima Križevčana istaknuli su se Filip Gaćeša s 14, Ivan Grgat s 11 te Mladen Gligora i Ivan Buva s 10 koševa.