‘Žapci’ upisali novi poraz na domaćem terenu

KRIŽEVCI – Košarkaši Križevaca ponovno su izgubili na domaćem terenu. Ovoga puta bolja je bila momčad Dubrovnika, a od ‘gospara’ su izgubili rezultatom 68-80. Gotovo čitavu utakmicu momčadi su bile u egalu, a konačni rezultat od +12 najveća je prednost utakmice koju su Dubrovčani riješili tek u posljednjoj četvrtini serijom 15-0. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom u koristi križevačkih ‘žabaca’ 44-38, no ulazak u treću četvrtinu, Dubrovnik otvara serijom od 6-0 te stiže do izjednačenja. Preokret je spriječio kapetan Križevčana Ivan Svoboda koševima za 46-44, a koševe su dodali i Luka Žitko i Mladen Gligora te su Križevci ponovno pobjegli na +6. Dubrovčani se nisu predavali te u posljednju dionicu utakmice ulaze rezultatom 57-60 za ‘gospare’. Posljednju četvrtinu obilježava igra ‘koš za koš’ te nekoliko promjena vodstva, nakon čega Dubrovnik kreće u ofenzivu i stvara seriju od 15-0 te utakmica završava s konačnih 80-68 za gostujuću momčad. Križevčane je u utakmici predvodio kapetan Ivan Svoboda koji je postigao 15 koševa, zatim Ivan Grgat s 13, te Luka Žitko s devet i Mladen Gligora s osam koševa. U subotu košarkaši Križevaca odlaze na gostovanje u Rijeku gdje će igrati protiv momčadi Kvarnera.