Split vratio Križevcima za poraz u prvom dijelu prvenstva

SPLIT – Košarkaši Križevaca izgubili su od momčadi Splita rezultatom 88-82, čime su im Spličani vratili za poraz u prvom dijelu prvenstva. Igra je bila prilično rezultatski izjednačena te je prva četvrtina završila 23-23. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 50-45 za Spličane, a nastavak utakmice donosi borbu ‘žutih’ i ‘žabaca’ te treća četvrtina završava rezultatom 68-60 za momčad Splita. Do samog kraja posljednje četvrtine igra je bila izjednačena, no ipak Spličani zaključuju utakmicu rezultatom 88-82 u svoj korist. Među Križevčanima najefikasniji je bio Luka Žitko s 25 koševa, zatim Mladen Gligora s 13 te Ivan Grgat s 12 postignutih poena. U sljedećem kolu, koje se igra u subotu u križevačkoj sportskoj dvorani, košarkaši Križevaca dočekuju momčad Dubrovnika. (RKC)