Birat će najuzorniju podravsko-prigorsku seosku ženu

KOPRIVNICA – Predsjednica županijskog Povjerenstva za ravnopravnost spolova Verica Rupčić lani je potaknula ideju o izboru uzorne seoske žene u našoj županiji, a provedba te zamisli bila je razlog sastanka s dožupanom Darkom Sobotom, poljoprivrednim pročelnikom Denisom Maksićem te novoizabranom predsjednicom Udruge uzorne seoske žene Željkom Golubić. Odlučeno je da nositelj organizacije izbora bude Povjerenstvo za ravnopravnost spolova, a pomoć mogu očekivati i od Željke Golubić, koja je postala čelnica Udruge uzorne seoske žene na nacionalnoj razini.

Verica Rupčić je izvijestila i o sastanku koordinacije županijskih povjerenstava održanom u Vukovaru, na kojem je predstavljen nacrt prijedloga Nacionalne politike za promicanje ravnopravnosti spolova do 2015-te. Zbog ovogodišnjih parlamentarnih izbora raspravljano je i o sudjelovanju žena u političkom životu, pa je naglašena potreba da stranke pri sastavljanja kandidacijskih lista uvažavaju zastupljenost žena sukladno zakonu. Stoga će naše Povjerenstvo tijekom idućih mjeseci organizirati okrugli stol i tribinu na tu temu, na koji će biti pozvani čelnici političkih stranka te žene koje aktivno sudjeluju u političkom životu naše županije i predstavnice svih ženskih udruga.

Vezano

Komentari su zatvoreni.