U našoj županiji nastavljen trend blagog pada nezaposlenosti

KRIŽEVCI – Prema podacima Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područne službe Križevci, u Koprivničko-križevačkoj županiji nastavljen je trend blagog pada nezaposlenosti. U evidincijama HZZ-a krajem srpnja je bilo 6984 nezaposlenih, što je u odnosu na lipanj smanjenje za 39 osoba ili 0,6%. No u usporedbi s istim lanjskim razdobljem, nezaposlenost je veća za 1045 osoba ili 17,6%.
Smanjenje nezaposlenosti prošlog se mjeseca bilježi u ispostavama Koprivnica (1,5%) i Đurđevac (0,8%), dok je na križevačkom području zabilježen obratni trend. Nezaposlenost je tamo u posljednjih mjesec dana porasla za 29 osoba ili 1,9%.
Od 6984 osobe iz evidencija nazaposlenih u našoj županiji, novčanu naknadu u srpnju je primilo njih gotovo trećina, točnije 2125. To je malo manje nego prethodnog mjeseca, no u odnosu na lanjski srpanj broj korisnika naknade za nezaposlene je veći za oko 16 posto.

Vezano

Komentari su zatvoreni.