Uređenje nerazvrstanih cesta i poljskih puteva

SV. PETAR OREHOVEC – Dok to vremenske prilike budu dopuštale, u općini Sveti Petar Orehovec rade na pojačanom održavanju nerazvrstanih cesta i poljskih puteva. Plan je na njih navoziti više od 3000 prostornih metara kamena, kako bi poljoprivrednici mogli lakše traktorima do svojih polja, a da na povratku ne ugrožavaju promet nanošenjem blata na asfaltirane ceste. Koliki je to financijski napor za inače jednu od najsiromašnijih općina u našoj županiji, svjedoče riječi načelnika Franje Poljaka.
– Mi ćemo ovu godinu završiti s nekakvih 500.000 kuna koje su uložene zapravo u modernizaciju tih nerazvrstanih cesta, putova na području naše općine, rekao je F. Poljak.
Također, nekoliko dionica od zajedničke koristi popravlja se u suradnji s Hrvatskim šumama, dodaje Poljak, a kao primjer dobre suradnje s državnim poduzećima radi boljih prometnih prilika u tom dijelu potkalničkog kraja navodi i Hrvatske vode. Naime, o njihovom trošku ovih se dana završava izgradnja dva mosta.

Vezano

Komentari su zatvoreni.