Košarkaši ‘Križevaca’ ostvarili prvu pobjedu kod kuće

KK "KRIŽEVCI" – KK "DONJI KRALJEVEC" 71:62
(14:20, 24:19, 16:14, 17:9)

Publika je jučer u dvorani OŠ Ljudevita Modeca prisustvovala uzbudljivoj, do kraja neizvjesnoj, ali ne previše kvalitetnoj utakmici 2. kola B1 lige Sjever. Domaćini su krenuli vrlo nekoncentrirano i u napadu i obrani pa gosti, relativno lagano, preko raspoloženog Ružića dolaze do vodstva 9:0. Nakon minute odmora, domaćin pojačava obranu i polako se uključuje u utakmicu, pa prva četvrtina završava rezultatom 20:14 za goste. Pri kraju druge četvrtine Križevčani konačno uspijevaju uhvatiti rezultatski priključak i na "veliki" odmor se odlazi s rezultatom 39:38 za goste.

Cijelu treću i polovicu četvrte četvrtine igra se koš za koš i nijedna ekipa nije imala više od 3 koša prednosti. Tako je bilo sve do 4 minute prije kraja kada je mladi Pokos u jednoj minuti zabio 4 koša te oduzeo loptu i asistirao pa Križevčani odlaze na 6 koševa prednosti. Gosti pokušavaju tricama vratiti rezultatsku neizvjesnost, ali im to ne uspijeva pa utakmica završava rezultatom 71:62 za domaćina. Očito je da su Križevčani bili uzbuđeni predstavljanjem domaćoj publici pa su ruke bile "prekratke" što je rezultiralo s puno promašenih čistih "zicera" i slobodnih bacanja, pa je ukupni postotak šuta tek 36%.

Slijedeće kolo Križevčani igraju u Čakovcu 8.11.2008. protiv ekipe KK "Međimurje-Globetka", koja u prva dva kola još nije zabilježila pobjedu. Ovom pobjedom Križevčani su se popeli na vodeće mjesto tablice B1 lige Sjever. Trener Križevčana Dražen Jendriš poslije utakmice je izjavio: "Teška, ali zaslužena pobjeda. Moji igrači su bili impresionirani brojem gledatelja koji su nas došli podržati jer nam je to bila prva utakmica kao domaćina. Trema je bila razlog znojnijim rukama i smanjenoj koncentraciji, a to je bilo razlog za 10-tak promašenih zicera te 15 promašenih slobodnih bacanja. Sve u svemu sam zadovoljan jer smo uknjižili nova 2 boda. Hvala divnoj publici."

KK "Križevci": Nervo Luka, Doskočil Denis, Špiranec Dražen 11, Buganj Ivan 6, Kuzmić Igor 15, Bolčić Matej (cap), Bradić Siniša 22, Held Hrvoje 2, Hrlec Dejan, Krofl Andrej 3, Pokos Antonio 8, Bosner Slaven 4. KK "Donji Kraljevec": Bašnec D., Borović D. 2, Balent N., Zrna I. (cap) 8, Glavina H., Vuk B. 3, Pogorelec M. 6, Švenda D. 23, Kiš D. 4, Ružić M. 16, Vuk I., Kolarić I.

Prvi sudac: Malogorski D.
Sudac: Subotičanec
Zapisničar: Medaković T.
Mjeritelj vremena: Topić L.
Mjeritelj 24 sekunde: Korade D.
Opunomoćenik: Crnjak D.