Učenice OŠ Vladimir Nazor državne prvakinje u atletici u Vinkovcima

Veliko sportske postignuće za Osnovnu školu Vladimir Nazor i grad Križevce ostvarile su danas u Vinkovcima atletičarke njihovog ŠSD Plamen na državnoj završnici u atletici za učenike i učenice do 6. razreda Hrvatskog školskog sportskog saveza u Vinkovcima na kojoj su nastupile djevojčice i dječaci ŠSD Plamen OŠ Vladimir Nazor. Djevojčice su prvakinje Hrvatske, a dječaci su osvojili trinaesto mjesto u ekipnom poretku.

U bacanju vortexa pobijedila je Olja Jelen (43,37), u utrci na 600 metara pobijedila je Mila Jurić (1:47,71), u bacanju medicinke druga je Mia Topić (12,30), u skoku u dalj četvrta Petra Prđun (4,18), na 100 metara osma Bruna Zajec Kambić (14,51), na 200 metara osma Zita Blašković (29,98), u skoku u vis četrnaesta Ivona Višak (1,15). Djevojčice su osvojile treće mjesto u utrci štafeta 4 x 100 metara, trčale su Katarina Popović, Leona Lugomer, Bruna Zajec Kambić, Zita Blašković i utrku završile za 56 sekundi.

Kod dječaka na 100 metara deveti je Jan Blašković (13,97), na 200 metara deveti je Renato Prđun (29,80), u bacanju medicinke sedamnaesti je Jakov Migač Ištvanović, u skoku u vis petnaesti je Vid Zidarić (1,15), u bacanju vortexa dvanaesti je Marko Niemčić (46,05), na 600 metara deseti Gabriel Furmeg (1:58,61), u skoku u dalj šesnaesti Marko Šijan (3,95). Štafeta 4 x 100 metara u sastavu Vid Zidarić, Marko Šijan, Renato Prđun, Jan Blašković osvojila je jedanaesto mjesto (58,05). Njihova voditeljica je Ksenija Kranjčec.