Varaždinci im ne leže

Rukometaši Varaždina 1930 pobijedili su večeras križevački KTC 38:29 (20:17) u pretposljednjem kolu Lige za ostanak u premijerligaškom razredu. Našima, očito, Varaždinci nikako ne leže jer su ih nadigrali i u Križevcima 36:28. Domaćini su u prvom poluvremenu imali i pet pogodaka prednosti, a to su obilato nadogradili u nastavku utakmice. U 43. minuti vodili su 8, a naposljetku pobijedili s 9 pogodaka više u mreži naših vratara Šutala koji je imao 8 obrana (2 sedmerca) i Prezelja s jednim obranjenim sedmercem. Varaždinski vratari uknjižili su 9 obrana, od toga dva sedmerca. Dodajmo tomu da su Osječani danas pobijedili u Rijeci posljednjeplasirani Zamet i preskočili KTC na ljestvici.

Križevčanima će u posljednjem kolu nužno trebati pobjeda nad Rudarom kako bi izbjegli kvalifikacije za ostanak u elitnom razredu hrvatskog rukometa, a vjerujemo da će i poklonici sporta ispuniti križevački sportski dom jer će podrška s tribina biti itekako potrebna. Za KTC su danas nastupili i postigli pogotke: Šutalo, Marković 3, Vinković 1, Ostarčević, Harča 1, Dujmović 2, Perajica 2, Jurakić 6 (2), Prezelj, Maričić 1, Martinović, Ezgeta 3, Tandara 3, Masnec 1, Celovec 1, Mršić 5 (šut 5/5). Trener: Dalibor Sokač.