KTC izgubio u Kaštel Sućurcu, suđenje “po starom”

Rukometaši križevačkog KTC-a poraženi su večeras u sportskoj dvorani Sokolana u Kaštel Sućurcu u zaostaloj utakmici Lige za ostanak u elitnom razredu od Ribole Kaštela iz Kaštel Gomilice. Domaćin je do bodova došao u drugom poluvremenu pobijedivši 29:22 (12:13). KTC je u prvom poluvremenu bio bolja momčad, vodio i s tri pogotka razlike, ali se u drugom dijelu nisu mogli boriti protiv suparnika i onih koje ne želimo spominjati. Kad su Kaštelani stekli uvjerljivu prednost, onda se uravnotežilo i sudačko mjerilo. Dotad je KTC dobar dio utakmice, presudan dio, morao igrati s dva igrača manje, a u 41. minuti Dujmoviću je pokazan izravan crveni karton. U takvim je okolnostima teško bilo očekivati povratak u utakmicu.

Riječki suci Botinčan i Rupčić su zatim “uskladili statistiku”, pa su na kraju Kaštelani imali osam, a Križevčani deset minuta isključenja. U 47- minuti “pocrvenio je i Kaštelan kod domaćina. “Lov” na rezultat bio je, nažalost, “nemoguća misija”, a uz to sedmerce nisu iskoristili Vinković i Perajica. Domaćinu je dosuđeno 10 (6), KTC-u 4 (2) sedmerca. KTC u sljedećem kolu gostuje u Rudama. KTC: Šutalo 14 obrana (3 sedmerca), Marković 1, Vinković 3 (2), Ostarčević, Harča, Dujmović, Perajica 4 Jurakić 7 (šut 7/8), Prezelj, Maričić, Ezgeta 2, Tandara 3, Mršić 2 pogotka. Trener: Sokač.