Križevačka sportska razglednica

Završen je šahovski X. Memorijal Anto Krnjić, a vrijednu nagradu od 3 tisuće kuna i pobjednički pokal osvojio je Božidar Iveković. Poredak: 1. Božidar Iveković (FM) ŠŠK Konaki Novo Virje 5 bodova 2. Mladen Palac (GM) ŠK Zagreb 5 bodova 3. Ozren Biti (IM) ŠK Novi Zagreb 5 bodova 4. Franjo-Josip Marković (MK) ŠK Dugo Selo 5 bodova 5. Branko Rogulj (IM) ŠKRM Caissa Zagreb 4,5 boda. Odlično šesto mjesto osvojio je prvokategornik, Križevčanin Filip Martić iz ŠK Sesvete Agroproteinka s 4,5 boda, a ujedno je bio najbolji junior turnira. Memorijal Anto Krnjić organizirali su ŠK Križevci i Agadmator d.o.o., a novčani fond iznosio je 8 tisuća kuna.

Polaznici Škole trčanja AK Križevci nastupili su na rođendanskom krosu za King Cross u Zagrebu. Duga utrka 15,3 km: 15. Toni Jukica (1:10:56), Matija Subotičanec, Alen Lukinović, Igor Šustić, Saša Brumen, Ivana Dubravec, Nina Vukonić, Ana Topolovec, Katarina Jakopec, Renata Smojver. Kratka utrka 5,7 km: Marko Horvat, Ana Petrina Šustić, Mirela Marenčić Zenta, Marija Valičević, Tamara Pap.

Rukometaši druge postave KTC-a poraženi su od druge postave Daruvara 36:43 u 3. HRL Sjever. Najbolji u križevačkoj momčadi bili su Bogdan s 12 i Celovec s 11 pogodaka.

Mladi boksači BK Ronin, trenera Hrvoja Pečarića, ostvarili su odlična postignuća na međunarodnom turniru 11. Zagreb Open. U svojim kategorijama pobijedili su juniori Karlo Tokalić i Damjan Čusek, drugo mjesto pripalo je kadetu Antunu Lugomeru, a treći je bio junior Matija Berend. Zbog krvarenja iz nosa i sučeve prosudbe da ne može nastaviti borbu Matija Berend je izgubio praktički dobiveni meč u polufinalu petnaest sekundi prije završnog gonga.

Odbojkašice ŽOK Križevci slavile su u regionalnoj ligi u Koprivnici 3:1. Kuglači Elektre su večeras pobijedili Dubravčana iz Donje Dubrave 6:2 u područnoj 3. ligi. Gučin i S. Šket osvojili su prigodni turnir parova Teniskog kluba Radnik.