Križevčani istrčali Hrvatska Sahara trail

Članovi Atletskog kluba Križevci nastupili su danas na prvom Hrvatska Sahara trailu koji se trčao u Đurđevcu po pješčanom terenu i utabanim stazama park-šume Borik. Natjecatelji su mogli birati između staza duljine 5,5 km i 17 km, a start i cilj utrka bio je ispred srednjovjekovne utvrde Stari grad. U trkama je sudjelovalo 363 trkačica i trkača, a trčali su uz neugodan vjetar.

U ukupnom poretku na kratkoj stazi Marko Horvat je s vremenom 25:57 bio peti, a Stjepan Žeđa zauzeo je 53. mjesto. Na duljoj dionici Toni Jukica je stazu istrčao za 1:21:30 i zauzeo 24. mjesto, četiri i pol minute kasnije Petra Vrhovec u cilj je utrčala kao treća od žena, u ukupnom poretku 41., Alen Lukinović plasirao se na 79., Tomislav Bojko 128., Nina Vukonić 150. i Renata Smojver na 171. mjesto.