Križevačka berba medalja u Vrbovcu

Dvadesetak Križevčana u dobi od četiri do 85 godina nastupilo je danas na 28. Vrbovečkom polumaratonu u sklopu kojeg se trče i utrke na 5 i 10 kilometara te dječje utrke od 60 do 600 metara. Najmlađi članovi Atletskog kluba Križevci Viktor Šoronda, Ina Šoronda i Petar Kuzmić osvojili su prva mjesta u svojim kategorijama, a u gužvi na stazi pala je Klara Rađa koja je, umjesto medalje, zaradila ogrebotine.

Trkom uz vinograde i voćnjake, brojne medalje pobrali su i rekreativci iz Škole trčanja Atletskog kluba Križevci. U utrci na 5 km treći je u cilj utrčao Marko Horvat, koji je osvojio i drugo mjesto u svojoj dobnoj kategoriji, dok je Ivana Dubravec u svojoj kategoriji bila najbrža, a Martina Ljaljić odmah iza nje. Od natjecatelja u utrci na 10 kilometara Aleksandra Aleksa je bila druga od žena i prva u svojoj dobnoj kategoriji, kao i Mihaela Jakopović i Alen Pavliček, dok je Sandro Novosel u svojoj kategoriji zauzeo treće mjesto. Pljesak je i ovaj put zaradio 85-godišnji Križevčanin Zvonko Stipić koji je sprintajući utrčao u cilj nakon 5 kilometara na 30-ak stupnjeva.