Antonio Radić osvojio pojedinačno seniorsko prvenstvo Šahovskog kluba Križevci za 2019. godinu

Odigravanjem posljednjeg sedmog kola u nedjelju je završeno pojedinačno seniorsko prvenstvo Šahovskog kluba Križevci za 2019. godinu. Seniorski prvak ŠK Križevci za 2019. godinu je prvokategornik Antonio Radić. Svoju treću titulu u nizu Radić je osvojio sa stopostotnim učinkom – sedam pobjeda iz sedam partija.

Drugo mjesto sa 5,5 bodova je osvojio Davor Ivanek dok je treće mjesto zauzeo Goran Martić sa 5 bodova. Prvenstvo se po prvi put igralo Švicarskim sustavom u sedam kola a tempo igre je bio 90 minuta uz dodatak od 30 sekundi za svaki odigrani potez. Nastupilo je ukupno dvanaest igrača i to šest seniora jedna seniorka, dva juniora i tri kadeta.

Na seniorskom prvenstvu su svoj prvi nastup ostvarili Nikola Jurčević, Mateo Kovačić, Igor Kudeljnjak i Ivan Martić te u potpunosti opravdali očekivanja. Pobjednicima je pehare uručio predsjednik Kluba Igor Kudeljnjak, a sudio je državni sudac Borislav Vidović.

Konačni poredak: 1. Antonio Radić 7; 2. Davor Ivanek 5,5; 3. Goran Martić 5; 4. Marijan Garac 4,5; 5. Matija Jurčević 4; 6. Antonio Kos 3,5; 7. Filip Martić 3,5; 8. Patrik Katalenić 3; 9. Mateo Kovačić 2,5; 10. Blaženka Lučki 2; 11. Igor Kudeljnjak 1 i 12. mjesto Ivan Martić sa 0,5 boda.