Seniori KK Radnika nadigrali Bjelovar

kkradnikkup2016

U subotu, 05.11., u dvorani Osnovne škole Ljudevita Modeca, odigrana je utakmica 4. kola A2 lige sjever između Radnika i Bjelovara. Rezultat utakmice je bio 80:73 za Radnik, koji je time ostvario 3. pobjedu ove sezone. Radnik je do prve pobjede na domaćem terenu u novoj sezoni stigao teže od očekivanog. Bjelovar je ove sezone znatno oslabljen jer su braća Stefan i Julijan Zadravec pojačala Podravac i Virje i sada je ekipa Bjelovara sačinjena od juniora i kadeta i na ovoj utakmici dva starija igrača Vrinjanina i Malenice.

Fizički slabiji Bjelovar cijelu utakmicu igrao je zonsku obranu koja im se isplatila u prvom poluvremenu, jer su igrači Radnika imali katastrofalan šut (pogodili samo dvije trice) i na poluvremenu su vodili velikih 18 razlike (27:45). U drugom poluvremenu domaća ekipa je zaigrala agresivniju i kvalitetniju obranu i u napadu nisu tražili samo šut za tri poena nego su samopouzdanje dignuli kroz probijanje prve linije obrane Bjelovara, skokovima u napadu i zabijenim koševima iz tzv. drugih napada. U trećoj četvrtini počeli su zabijati i šuteve van linije 6.75 m i smanjili vodstvo Bjelovara na 6  razlike (57:63). Prvo izjednačenje je bilo 4:38 do kraja četvrtog razdoblja pri rezultatu 68:68, a kasnije i prvo vodstvo šutom kapetana Glamuzine za 71:70 četiri minute prije kraja. Nakon toga, Ivan Tomas veže 5 poena za završetak utakmice i krajnji rezultat – 80:73.

Kod domaćina najraspoloženiji su bili Tomas s 30 (2×3) i Jukić s 24 (2×3) poena, a kod gostiju Vrinjani s 25 i Porobić s 15 poena.

Ovom pobjedom Radnik je na omjeru od 3 pobjede i 1 poraza te se nalazi na trećem mjestu, iza Podravca i Međimurja, koji su za sada bez poraza.

U sljedećem kolu Radnik gostuje u Koprivnici kod istoimenog protivnika, a utakmica je na rasporedu u subotu u 16 sati u dvorani Branimir.

KK”RADNIK” Križevci – KK “BJELOVAR” Bjelovar 80 : 73 (13:20 14:25 30:18 23:10)

KRIŽEVCI – Dvorana Osnovne škole Ljudevita Modeca

Gledatelja : 26

Prvi sudac: MARKO MILKOVIĆ

Sudac: VELIMIR HIRŠ

Sudac: FILIP MARKUŠIĆ

Opunomoćenik: MATIJA KRHAČ

KK RADNIK: Kranjčić I. 0, Jukić M. 24 (2×3), Pavković K. 0, Glamuzina M. (cap) 6 (2×3), Kulko T. -,

Tomas I. 30 (2×3), Svoboda N. 0, Vlahović V. -, Hekić D. 7, Vragović M. 2, Maksić D. 11 (2×3)

Trener: Ante Tomas

KK BJELOVAR: Vrinjanin B. (cap) 25 (1×3), Vuković F.-, Šobak M. 0, Jug M.-, Malenica I. 11,

Porobić V. 15, Serdarušić R. 3 (1×3), Nemet K. -, Laić N. -, Stjepanović I. 16 (2×3), Geček P. 3,