Rukometašice pobijedile u derbiju kola u Virovitici

Zenski_rukometni_klub_ZRK_KTCU derbiju kola križevačke rukometašice su u 16. kolu 2 HRL Sjever na gostovanju u Virovitici pobijedile domaćina rezultatom 25:27 (11:12). Utakmica je odigrana unaprijed na zamolbu domaćina. Tvin Virovitica je trećeplasirana momčad, a ŽRK KTC Križevci četvrtoplasirana ekipa u prvenstvu, dok su na vrhu tablice ŽRK Pitomača i RK Podravka Lino.

Početak utakmice bolje otvaraju domaće igračice  i u desetoj minuti vode 5:2 te skoro cijelo poluvrijeme vode dva do tri pogodaka  prednosti, no međutim križevčanke se ne predaju te pod kraj poluvremena uspijevaju izjednačiti i u zadnjoj minuti prvog dijela utakmice povesti jedan pogodak prednosti. Početkom drugog poluvremena križevčanke bolje igraju obranu te polukontrama i kontrama uspijevaju se odvojiti na tri pogotka prednosti, no domaće igračice se ne predaju te uspijevaju napraviti mini seriju 3:0, izjednačuju rezultat i  dva pogotka prednosti u 49 minuti. Gostujući strateg zove minutu odmora te nakon toga Križevčanke uspijevaju izjednačiti rezultat na 22:22 i potom povesti serijom 3:0 u 56 minuti i time nose vrijedne bodove u Križevce.

Za ŽRK KTC nastupile su: Kristina Renjak, Manuela Horvat 6. Marta Harča, Lana Stojanovska, Monika Beljo 4, Ines Grbus 9, Sara Busija 7, Petra Nemčić, Marijana Blažun 1, Ivona Vurnek, Ivana Perharić. Trener: Dario Sokač, prof.