FINA: U Križevcima najveći broj blokiranih građana u odnosu na broj stanovnika

novac / kune

[blockquote2] Prema broju blokiranih građana u odnosu na broj stanovnika, izdvajaju se Križevci sa udjelom od 11,81 posto, Čakovec 11,06 i Sisak sa 10,79 posto blokiranih građana [/blockquote2]

Najveći prosječni iznos duga blokiranih građana bilježi se u Vodicama, od 338 tisuća kuna, a po prosječnom iznosu duga slijede blokirani građani Samobora, s prosječnih 177 tisuća kuna.

Blokirani građani u ostala 23 grada, s rang liste 25 gradova po kriteriju prosječnog iznosa duga, u prosjeku su dužni od 53 tisuće kuna u Sisku do 159 tisuća kuna u Svetoj Nedjelji, pokazala je danas objavljena analiza Financijske agencije o dugovima građana po teritorijalnom kriteriju.

Prema broju blokiranih građana u odnosu na broj stanovnika s udjelom većim ili oko 11 posto izdvajaju se pak Križevci, Čakovec i Sisak.

Podaci se odnose na kraj lipnja kada su u blokadi bila 316.964 građana s ukupnim dugom od 27,9 milijardi kuna. Krajem prvog tromjesečja ove godine u blokadi su bila 314.742 građana, a dug je iznosio 25,6 milijardi kuna, navode iz Fine.

Na rang listi 25 gradova s najvećim brojem blokiranih građana i rang listi 25 gradova s najvećim iznosom blokade njihovih građana, 20 je istih gradova.

Prema broju blokiranih građana u odnosu na broj stanovnika, izdvajaju se Križevci sa udjelom od 11,81 posto, Čakovec 11,06 i Sisak sa 10,79 posto blokiranih građana.

Analiza dospjelih neizvršenih osnova građana pokazala je da je u apsolutnom broju najviše dužnika i jednako tako najveći iznos njihova duga u gradu Zagreb, gdje 59.695 blokiranih građana duguje ukupno gotovo 8,2 milijarde kuna.

Po kriteriju ukupnog iznosa duga slijedi Split, u kojem 12.481 građana ima dugove od ukupno gotovo 1,4 milijarde kuna, Osijek (8.631 blokirani s ukupno 921,2 milijuna kuna dugovanja), Rijeka (10.456 blokiranih građana s 772 milijuna kuna duga) i dr.

Na toj listi, po kriteriju ukupnog iznosa duga blokiranih građana, Varaždin je šesti (3.736 građana dužno je više od 561 milijun kuna), ispred gradova koji imaju više stanovnika – Zadra, Slavonskog Broda, Pule, Karlovca i Siska.

Promatrano po udjelu blokiranih građana u broju radno sposobnog stanovništva za 25 gradova izdvajaju se Križevci sa 17,4-postotnim udjelom blokiranih građana u broju radno sposobnog stanovništva, a slijede Čakovec sa 16,23 posto i Sisak sa 15,98 posto. (NL)

Vezano
20 komentara
 1. Ivan piše:

  Svi koji radu u privatnom sektoru su u blokadi, dok su lažni branitelji privilegirani i pijuckaju kavice na trgovima

  1. CrKveni kmer piše:

   I ja poznam jednog lažnog branitelja, zove se Branko Hrg, vodi se da je bio u Centru za obavješćivanje a tamo ga za vrijeme rata nitko nikad nije vidio, pitajte malo ljude koji su bili gore.

   1. free piše:

    Ne znam što branitelji imaju s ovom pričom, osim ako u vašim glavama nisu neki problem isto kao i crkva, seljaci…? Samo vi ovako pišite i komentirajte crveni, vjerujem da ljudi sve ovo što svakodnevno pišete i čitaju, to najbolje govori o vama. Bas ste simpatični ljudi.

 2. karlitho piše:

  Dal dođu Katanović i Vuk i za to

 3. karlitho piše:

  Ako mi je blokiran račun, nemam s čime platiti režije,iskopčaju mi struju,telefon i sve drugo. U Križevcima se struja ne iskopčava ili se naknada za ukopčavanje ne plaća ako si član seljačke stranke.Kod koga se mogu učlaniti u stranku.,.da me ukopčaju bez naknade

 4. presvetli piše:

  Kako grad nema ništa sa gospodarstom, pa da je grad omogućio poduzetnicima rad bilo bi više radnih mjesta, samim time i više plača te manje blokiranih. Ovaj grad nema niti viziju niti taktiku a niti blisku perspektivu jačanja gospodarstva. Ovaj grad je imao prehrambenu, metaluršku, tekstilnu, i ine industrije a onda se gradu dogodio hdz pa hss i sad ovaj grad nema više ništa, umjesto da je brankec lobirao i podržao industriju u gradu on se boril sa strankom i pozicijom unutar stranke, umjesto olakšavanja razvoja gospodarstva brankec je radio nove trgove i sebi podizao plače, rezultat svega toga je broj blokiranih građana i konstantni pad gospodarstva ali i poljoprivrede, i stvarno kaj gradonačelnik ima s time

  1. free piše:

   a što bi tek tvoji crveni drugovi koji vode državu tek trebali učiniti, ali to tebe očito ne brine vi ste samodopadni

   1. CrKveni kmer piše:

    ovi kaj vode državu da su pametni bi pod hitno otprli Goli otok i na njega privremeno na nekoliko desetaka godina smjestiti tebe, tvoga gazdu, Frišćića, Pankretića… i sve seljačine i hdz-ovce vama slične

 5. ivan piše:

  crveni kmeri opet lažu i pričaju gluposti!!!
  majdaku je kriv za sve hrg i to kaj je u crvenom minusu na tekućem računu
  marš

  1. CrKveni kmer piše:

   Ivek, pak kaj je i minus na tekućem črljeni, jel to črljena boja kak i tvoj nos ili kak petokraka?

 6. Petar piše:

  Naš gradonačelnik nema u ovom gradu s ničim ništa… osim možda malo s provizijama… 🙂

  1. free piše:

   dobro ljudi jeste li vi normalni? Sa zapošljavanjem u privatnom sektoru ili u državnom što grad sa time ima?

   1. Petar piše:

    Pa čovječe jel ti čitaš što pišeš? I ti bi da vodiš grad? Pa vi ste hrpetina nesposobnih kretena, vi ste jednostavno smradovi vejrojatno sa kupljenim diplomama ako ih imate i najobičniji ništ koristi ! Kakve veze ima grad sa zapošljavanjem? Pa s kojom pi…. materinom imate veze ako nemate sa zapošljavanjem? Pa jel su debili poput tebe Hrga i Vuka svjesno da ste tu da privučete ljude da dođu ulagati u ovaj grad, da ste tu da im olakšate poslovanje, da ste tu da im pomognete u kontaktima sa ministarstvima i prema EU kako bi što lakše poslovali i iskoristili pogodnosti koje im se pružaju… ali vi kretenčine niti to ne kužite, ne kužite da bez stvaranja uvjeta za otvaranje novih radnih mjesta nema napretka i grad ne može dalje… i ti nas pitaš da li smo normalni? Pa kako je zaposlena vaša gradska vijećnica, ova mala Rupčićka ili kak se već zove u Obrtničkoj školi? Kaj je možda imala najbolje kvalifikacije? Ajde ne smradite više ovaj grad smeća jedna ljudska, ma skidam kapu tom majdaku, picigu, vukoviću, bašiću, špoljaru… što su ljudi shvatili kakva nam govna vode grad i što su počeli javno govoriti građanima istinu.

    1. Ficko piše:

     “Petre”, ajd se prvo malo informiraj. Počni od članka 19. Zakona –> http://www.zakon.hr/z/132/Zakon-o-lokalnoj-i-podru%C4%8Dnoj-(regionalnoj)-samoupravi
     pa malo pitaj poduzetnike –> http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/bijela-knjiga-stranih-ulagaca-predlazu-kako-povecati-zaposlenost-i-investicije-u-hrvatskoj-904699#
     Od 5 ljudi kojima ti skidaš kapu čak DVA SU BIVŠA GRADONAČELNIKA iza kojih nije ostalo baš ništa osim VIŠEMILIJUNSKIH DUGOVA I AFERA (o političkoj i moralnoj vjerodostojnosti neću ni pričati) !!!
     Daj samo zguglaj prezimena kojima skidaš kapu, a “afere” koje ti i drugovi izmišljate slobodno prijavi nadležnim institucijama. To je tvoje pravo, jednako kao i pravo da budeš glup i neinformiran.

 7. free piše:

  Oprostite što mislite da bi recimo Vesna Želježnjak imala s vašim blokiranim računom?

  1. mirko piše:

   pa Vesna možda baš i ne, ali Branko je sigurno odgovoran za stanje u gospodarstvu grada, pa odatle i odgovornost za bijedu i neimaštinu građama, pa su zato i blokirani računi, jer ljudi nemaju para, definitivno.

   1. free piše:

    dajte prestanite lupati gluposti, što bilo koji grad ima blokiranim računima građana

    1. mirko piše:

     baš zbog takvih primitivnih razmišljanja smo tu gdje jesmo, žalosno. Ne vrijedi objašnjavati.

 8. mirko piše:

  Nikada nisam komentirao, ali kad sam vidio da smo prvi po dilanju droge i po broju blokiranih računa, moram reći kako naš gradonačelnik može biti ponosan što je na čelu takvog grada.

  1. Ivan piše:

   Istina. Ja krivim lažne branitelje

Komentari su zatvoreni.