Šest medalja za najmlađe kataše kluba ‘Samurai’

Prošlu je subotu devetero mladih članova Shito Ryu Karate Do kluba “Samurai” Križevci sudjelovalo na međužupanijskom kata prijateljskom turniru u Zagrebu. Križevački su kataši postigli zavidne rezultate – na pobjedničko postolje popelo se njih šestero, od kojih je četvero ponijelo zlatno odličje. Ponos kluba ovog puta bio je Karlo Krušelj (12 godina) koji je osvojio zlato u katama u konkurenciji 24 natjecatelja. Zlato u katama su osvojili Matej Habdija (9 godina), Sebastijan Stančin (6 godina) i Jasmin Susak (10 godina), dok je Melani Habdija (7godina) bila druga, a Jakov Harča (7 godina) treći.

Najmlađe križevačke sportaše su pripremale trenerice Božica Ivanović te Dragana Osman, pod stručnim vodstvom mentora Shihana Bogdana Lipića. Cilj ovog prijateljskog turnira bio je upoznavanje djece s različitim stilovima, a među 120 natjecatelja iz Zagreba i okolnih županija gdje su bili prisutni svi stilovi karate vještine.