Mladim atletičarima dva odličja na početku sezone

Križevački atletičari nastupili su u subotu na dvoranskom mitingu u Beču koje je istodobno bilo i prvenstvo Hrvatske, jer u našoj zemlji nema odgovarajuće dvorane za atletiku. Dvoranski prvak države na 800 metara postao je Kalničanin Rudolf Kralj koji je istrčao tu dionicu za 1:55,46. Osvojio je, inače, sedmo mjesto u utrci u međunarodnoj konkurenciji. Ognjen Mergon je bio peti u utrci na 1500 metara u vremenu 4:09,06 a osvojio je drugo mjesto u prvenstvu Hrvatske. Luka Borčić je bio 21. na 400 metara s rezultatom 52 sekunde, a četvrti je bio u poretku za državno prvenstvo. Emanuel Evačić je osvojio 12. mjesto u utrci na 3000 metara s postignućem 9:28,72 i bio je četvrti od hrvatskih atletičara na toj dionici. Ela Šimunčić je izvrsnih 2:24.82 na 800 metara istrčala praktički sama, a bila je peta u poretku za državno prvenstvo. Njihov trener je prof. Drago Palčić. (mn)